Nowy numer 42/2020 Archiwum

Inicjatywa młodych puławian szansą dla lokalnego Kościoła

Liturgia online. Katechezy i rekolekcje w sieci. Wszystko po to, by ludzie nie stracili więzi z Najważniejszym.

Audycje „Religia. Człowiek. Codzienność” są w Puławach tworzone już od dwóch lat w okresie Wielkiego Postu i Adwentu przez ks. Damiana Matysiaka i redaktora Mirosława Kozioła.

W audycjach przygotowujących do świąt, prowadzone są katechezy i konferencje, które jednocześnie są szansą do poszerzania wiedzy i pogłębiania wiary. Ze względu na tegoroczne, wyjątkowe warunki, tych audycji zostało wyemitowanych zdecydowanie więcej. 

Przy promocji audycji „Religia. Człowiek. Codzienność” pomogła powstająca wspólnota KSM "KANA" przy parafii Matki Bożej Różańcowej

- Ksiądz Damian i pan redaktor Mirosław przedstawiali nam m.in. katechezy, nabożeństwa, rekolekcje, konferencje i celebracje liturgiczne w sieci, które bezpośrednio przygotowywały nas do świąt - mówią młodzi z KSM Kana - Daniel Mazur i Adam Barszcz. - Było to możliwe dzięki lokalnej telewizji kablowej LPUtv. Spotkania były także publikowane w internecie oraz w mediach społecznościowych.

Punktem finalnym była transmisja nabożeństw, liturgii i Mszy św. w czasie Triduum Paschalnego w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Puławach, które redakcja LPU transmitowała na żywo. - Dzięki ich pracy mogliśmy dotrzeć do bardzo dużej liczby osób na terenie całego powiatu, które mogły w ten sposób uczestniczyć w Mszy św. 

Inicjatywa puławian pokazała, że słowa św. Jana Pawła II zostały wprowadzone w czyn - media okazały się szansą dla Kościoła, żeby ludzie wierzący mogli być bliżej Boga. - Mimo izolacji ludzie mogli się spotkać w inny sposób niż dotychczas i tworzyć wspólnotę, żeby uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach dla chrześcijan - podkreślają inicjatorzy całego przedsięwzięcia. - Była to też doskonała odpowiedź lokalnych mediów na potrzeby wszystkich, którzy chcieli być bliżej swoich duszpasterzy i wspólnoty parafialnej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama