Nowy numer 22/2020 Archiwum

Koronawirus nie powstrzymuje Caritas, ale potrzebna pomoc

Nie ustaje pomoc dla potrzebujących, którą niesie Caritas. Posiłki dla bezdomnych, wsparcie dla seniorów, paczki żywnościowe i szycie maseczek to wciąż codzienność pracowników i wolontariuszy.

Ponad 20 wolontariuszy jest w pełnej gotowości, aby ruszyć na pomoc seniorom w robieniu zakupów.

- Każdego dnia wydajemy ok. 230 posiłków osobom potrzebującym i przygotowujemy dla nich paczki żywnościowe, a nasz Ośrodek dla Osób Bezdomnych wciąż funkcjonuje - tak długo jak starczy nam środków finansowych - mówi Mateusz Jocek, rzecznik CAL.

Caritas cały czas wspomaga potrzebujących, jednak rosnące ceny żywności, brak ogólnopolskiej zbiórki żywności "TAK. POMAGAM!", ograniczona dystrybucja CHLEBKÓW DOBROCI (z której dochód przeznaczany był na pomoc żywnościową) – to wszystko sprawia, że sytuacja Caritas Archidiecezji Lubelskiej staje się bardzo trudna i stanowi wyzwanie do koordynowania i realizowania kolejnych działań pomocowych.

Stąd apel do każdego, kto może, by wesprzeć działania Caritas. Żeby to zrobić wystarczy wejść na stronę Caritas Lublin.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama