Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Prezent naukowców KUL na 93. urodziny papieża Benedykta XVI

To niecodzienny podarunek.

W dniu urodzin papieża emeryta miała się odbyć na KUL międzynarodowa konferencja naukowa "Chrześcijaństwo jest ogniem Ducha, a nie mętną wodą". Zaplanowano także prezentację kolejnego trzyczęściowego tomu Opera Omnia Josepha Ratzingera pod red. M. Góreckiej i K. Góździa: "Kazania: Homilie – Przemówienia – Medytacje" (t. 14/1-3), którego pierwsza część, w przekładzie M. Góreckiej, zawierająca kazania od Adwentu do Wielkanocy, ukazała się w Wydawnictwie KUL jeszcze przed Wielkanocą. W druku jest druga część tomu w przekładzie J. Mereckiego SDS, zawierająca kazania, przemówienia i medytacje z niedziel zwykłych w roku kościelnym i świąt oraz kazania na święta maryjne. Trzecia część w przekładzie ks. J. Kobieni, dokumentująca kazania na święta i świętych oraz na szczególne okazje, jak przemówienia radiowe i telewizyjne, jubileusze, święcenia diakonatu, prezbiteratu i biskupie - ukaże się na początku maja. Całość dzieła wieńczy obszerny Dodatek, mający w sumie ponad 150 stron.

Z okazji urodzin papieża jeden z kardynałów, który mieszka w Rzymie, zadzwonił dziś do niego i składając życzenia poinformował o wydaniu w edycji polskiej Opera Omnia tomu z jego kazaniami.

Przypomnijmy, że przed dwoma laty, w kwietniu 2018 roku, delegacja KUL (abp Stanisław Budzik, rektor KUL i redaktorzy Opera Omnia) złożyła wizytę papieżowi seniorowi w klasztorze Mater Ecclesiae, gdzie mieszka. 
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy