Nowy numer 44/2020 Archiwum

KUL. Zebrano 100 tys. zł na samochód dla szpitala

"Jazda z pomocą" dotarła do celu. Zbiórka funduszy na zakup transportu medycznego dla najmłodszych chorych na koronowirusa z lubelskiego szpitala, zainicjowana przez Katolicki Uniwersytet Lubelski, zakończyła się sukcesem.

Z radością informujemy, że nasza wspólna "Jazda z pomocą" dla szpitala im. Jana Bożego w Lublinie dotarła do celu.

W ramach akcji zainicjowanej przez Katolicki Uniwersytet Lubelski, po 9 dniach zbiórki, dzięki niezwykłej ofiarności darczyńców zebraliśmy ponad 100 000 zł na zakup samochodu do transportu sanitarnego, niezbędnego do sprawnego funkcjonowania Oddziału Chorób Zakaźnych Dziecięcych, na którym hospitalizowani są najmłodsi pacjenci z koronawirusem. Samochód do transportu sanitarnego będzie służył między innymi do przewozu dzieci chorych na choroby wywołane przez COVID-19 oraz znajdujących się na obserwacji na Oddziale Chorób Zakaźnych Dziecięcych, do transportu materiałów biologicznych do testów na COVID-19 oraz do obsługi przez szpital Izolatorium Dziecięcego.

- Jesteśmy szczęśliwi i niezwykle wdzięczni wszystkim darczyńcom, którzy swoją niezwykłą szczodrością sprawili, że nierealny dotąd dla szpitala zakup stał się możliwy i już wkrótce specjalny samochód będzie służył małym pacjentom oraz szpitalowi. Dziękujemy bardzo serdecznie! - mówi Lidia Jaskuła, rzecznik KUL. - Ponieważ nadal otrzymujemy telefony i pytania, dotyczące tego, czy można jeszcze wesprzeć akcję, informujemy, że naszej zbiórki nie zamykamy.

W dalszym ciągu na portalu zrzutka.pl akcja pod nazwą JAZDA Z POMOCĄ – SZPITAL im. JANA BOŻEGO w LUBLINIE CZEKA jest otwarta i każdy, kto jeszcze chce dołączyć i wesprzeć szpital może to zrobić. Każda dodatkowa złotówka zostanie przeznaczona na wskazany przez szpital cel, o którym również Państwa poinformujemy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama