Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ile osób może brać udział w pogrzebie?

Czas pandemii to okres, kiedy także w kościołach obowiązują specjalne przepisy. Jakie dokładnie - tłumaczy ks. dr Ryszard Podpora, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego AL.

Zgodnie z nowymi przepisami, od dziś w kościele podczas nabożeństwa liczba osób zależna jest od jego powierzchni. Na 15 m kw. przebywać może tylko jedna osoba. 

Jak informuje ks. Ryszard Podpora, takie same zasady obowiązują odnośnie liturgii pogrzebowej.

Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego AL podkreśla jednak, że na cmentarzu nie może znajdować się nie więcej niż 50 uczestników jednego pogrzebu.

Liczba ta nie obejmuje jednak osób sprawujących kult religijny, osób dokonujących pochowania lub osób zatrudnionych przez zakład lub dom pogrzebowy.  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama