Nowy numer 22/2020 Archiwum

Więźniowie szyją maseczki dla DPS-ów, szpitali, hospicjów, sądów i prokuratur

Niemal tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem.

Jak informuje ppor. Artur Krysa, wychowawca Działu Penitencjarnego Aresztu Śledczego w Lublinie – kombinezony medyczne, maseczki oraz fartuchy powstają w więziennych szwalniach w związku z apelem ministra Zbigniewa Ziobry.

– W 83 jednostkach penitencjarnych na terenie całej Polski rozpoczęła się masowa produkcja środków zabezpieczających przed Covid-19. Niemal tysiąc więźniów zaangażowało się w szycie materiałów niezbędnych do walki z koronawirusem. Dzięki temu resort pomaga szpitalom, hospicjom, placówkom medycznym, DPS-om, część asortymentu przekazuje na potrzeby sądów, prokuratur, kuratorów, funkcjonariuszy Służby Więziennej i innych mundurowych – mówi ppor. A. Krysa.

Jak podkreśla funkcjonariusz, produkcja rozwija się, a zaangażowanie nie maleje. – Zaangażowanie osadzonych przekłada się na konkretnie liczby – to już niemal milion uszytych maseczek, 40 tys. fartuchów i 12 tys. kombinezonów ochronnych, a także 120 tys. litrów wyprodukowanego płynu dezynfekującego – dodaje A. Krysa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama