Nowy numer 22/2020 Archiwum

Pamiętnik proboszcza pisany w czasie pandemii

Osobiste doświadczenia tego, co dzieje się w duszy i tego, co obserwuje w otaczającym go świecie zmienionym od kilku tygodni przez pandemię koronawirusa, spisuje ks. Arkadiusz Paśnik. Teraz swoimi refleksjami dzieli się z innymi.

"PANDEMIA. SŁOWA NADZIEI" - NOWA SERIA PODCASTÓW KS. ARKADIUSZA PAŚNIKA. Od dziś.
Edycja Świętego Pawła

Ks. Arkadiusz Paśnik, proboszcz parafii św. Michała w Lublinie, zapisał już niejedną stronę. Nie tylko wśród swoich wiernych znany jest również z książek, w których opisuje niezwykłą historię swojej rodziny. Do tej pory powstało pięć kolejnych poruszających opowieści, wydanych przez Edycję św. Pawła oraz cykl rekolekcji. Publikując książkę "Życie" mówił w 2019 roku "Gościowi Niedzielnemu":

- Pamiętam, jak pierwszą książkę, którą napisałem dla mojej babci, zaniosłem ówczesnemu arcybiskupowi Józefowi Życińskiemu. Przejął ode mnie taki zgrzebny rękopis. Po kilku dniach zadzwonił i powiedział: Nakazuję ci pisać książki.

Posłuchał tej rady. Czas pandemii skłonił proboszcza do zapisywania osobistych refleksji. Są to zarówno "poruszenia duszy", jak i obserwacje otaczającego świata. Swoim pamiętnikiem postanowił podzielić się z innymi nagrywając zapiski z poszczególnych dni i publikując je na kanale YouTube. Mówi, że może dzięki temu doda komuś otuchy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama