Nowy numer 43/2020 Archiwum

Już za kilka dni startuje w Lublinie Nowe Radio

Lubelscy artyści wraz z Centrum Wolontariatu ruszają z niezwykłą inicjatywą.

Będą audycje o przeróżnej tematyce i dużo muzyki - zapowiadają inicjatorzy powstania Nowego Radia, 

Pomysł na powstanie radia wyszedł od ks. Mietka Puzewicza. - To on powziął ideę stworzenie czegoś, co by w tych trudnych czasach jakoś wspierało ludzi - mówi Grzegorz Głuch, jeden ze współtwórców projektu. 

Do realizacji pomysłu ks. Puzewicz zaprosił lubelskich twórców a wśród nich Krystynę Cugowską, Marcina Wąsowskiego oraz Grzegorza Głucha. To właśnie oni mają się zająć merytoryczną stroną rozgłośni. 

- Będziemy chcieli rozmawiać ze słuchaczami o tym jakie mają teraz problemy, z czym się zmagają, o tym co się dzieje na świecie - tłumaczy Krystyna Cugowska. -  Mam nadzieję, że znajdziemy wspólny język.

- Wszyscy teraz potrzebują pomocy, zarówno materialnej, ale też duchowej - podkreśla Grzegorz Głuch. - To nadzwyczajny czas, dlatego zachęcamy, by każdy kto takiej pomocy potrzebuje, pisał do nas lub dzwonił.  Chcemy żeby to radio i ludzie, którzy je tworzą, byli pomocni. 

Jak zapowiada Marcin Wąsowski słuchacze będą mogli programów nowej stacji słuchać w internecie każdego dnia od godz. 6 do 18. w pozostałym czasie będzie nadawana muzykach z różnych stron świata.

Nowe Radio - taka jest oficjalna nazwa rozgłośni, startuje 3 maja. Wtedy także wystartuje strona internetowa radia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama