Nowy numer 42/2020 Archiwum

Studenci psychologii KUL spieszą z pomocą

Od ponad miesiąca psychologowie i psychoterapeuci z Instytutu Psychologii KUL świadczą bezpłatną pomoc psychologiczną wszystkim osobom, które w czasie epidemii takiej pomocy potrzebują.Teraz dołączyli do nich studenci.

Do akcji pracowników Instytutu Psychologii KUL dołączyli studenci psychologii.

Pod kierunkiem wykładowców oferują wsparcie rówieśnicze młodzieży studenckiej i szkolnej pod nazwą poMOC Młodych. Z takiej pomocy skorzystać może każdy młody człowiek, który nie radzi sobie z obecną sytuacją, potrzebuje otuchy i chciałby z kimś porozmawiać.

Studenci podpowiedzą co zrobić z wolnym czasem, jak odnaleźć się w izolacji, jak się uczyć czy studiować w nowych warunkach.

 „Chcesz pogadać? Potrzebujesz otuchy? Masz doła? Nie masz z kim porozmawiać? To jest akcja od Studentów dla Studentów, od Młodych dla Młodych, od Studentów dla Nastolatków” - czytamy na stronie poMOC  MŁODYCH.

W akcję zaangażowało się już ponad 100 osób. Można się z nimi skontaktować na skype (login poMOC MŁODYCH) lub mailowo (poMOCMLODYCH@gmail.com). Harmonogram dyżurów jest dostępny na stronie https://wsparcie.kul.pl/pomocmlodych/.

Pomoc jest świadczona także w języku angielskim i języku niemieckim.

Planowane są kolejne działania w ramach akcji wsparcie.kul, o których będziemy informować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama