Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Choć nie będzie tradycyjnego korowodu, w którym spotykały się różne pokolenia, to nie znaczy, że nie pamiętamy o więzach jakie łączą starszych i młodszych i jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni.

Obchodzony 29 kwietnia Międzynarodowy Dzień Solidarności Międzypokoleniowej to od lat święto wszystkich mieszkańców Lublina - od najmłodszych do najstarszych. Co roku był okazją do wspólnego przejścia w Kolorowym Korowodzie, w którym mieszkańcy przechadzając się ulicami miasta budowali Most Pokoleń.

W tym roku, ze względu na panującą epidemię i brak bezpośrednich spotkań, Kolorowy Korowód ruszył wirtualnie na profilu Miasta Lublin na portalu Facebook. W internetowej rzeczywistości najmłodsi stworzyli galerię prac plastycznych oraz występów muzycznych dla swoich babć i dziadków. Seniorzy odwdzięczyli się podziękowaniami, śpiewem i bajkami dla swoich wnuków. 

By w atmosferze solidarności wspólnie uczcić tegoroczny Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, Miasto Lublin zachęca wszystkich mieszkańców do udziału w wirtualnym Kolorowym Korowodzie, do podzielenia się swoimi pomysłami, nagraniami i pracami budującymi Most Pokoleń oraz tworzącymi szczególną, wielopokoleniową atmosferę. Szczegóły na temat akcji #‎KolorowyKorowód na profilu Facebook Miasta Lublin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama