Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Męski Różaniec już w najbliższą sobotę w Lublinie

Po raz kolejny mężczyźni będą razem modlić się modlitwą różańcową. Tym razem w maseczkach.

W pierwszym Męskim Różańcu w Lublinie wzięło udział 500 osób. W drugim już tylko pięć. - To ze względu na wprowadzone obostrzenia na początku kwietnia - wyjaśnia proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła ks. Mirosław Matuszny. Tamten Różaniec odmówiony był w środku, w kościele. 

Tym razem we Mszy św. poprzedzającej modlitwę różańcową będzie mogło wziąć udział 65 osób wewnątrz świątyni. - Jeśli będzie więcej osób, będą one mogły modlić się na ogrodzonym terenie przy kościele - informuje ks. Mirosław.

Proboszcz zaznacza, że wszyscy biorący udział w nabożeństwie muszą mieć zasłonięte usta i nos oraz muszą także znajdować się od siebie w odległości dwóch metrów. 

Organizatorzy informują, że są przygotowani na 250 uczestników modlitwy. Dla osób, które nie będą mogły dołączyć, będzie prowadzona transmisja online na profilach FB @Męski Różaniec Lublin oraz @Parafia Nawrócenia św. Pawła. 

Nabożeństwo rozpocznie się o 18.30. Po nim zaplanowano wystawienie Najświętszego Sakramentu, a później wspólną modlitwę różańcową na terenie parafii. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy