Nowy numer 22/2020 Archiwum

Męski Różaniec już w najbliższą sobotę w Lublinie

Po raz kolejny mężczyźni będą razem modlić się modlitwą różańcową. Tym razem w maseczkach.

W pierwszym Męskim Różańcu w Lublinie wzięło udział 500 osób. W drugim już tylko pięć. - To ze względu na wprowadzone obostrzenia na początku kwietnia - wyjaśnia proboszcz parafii Nawrócenia św. Pawła ks. Mirosław Matuszny. Tamten Różaniec odmówiony był w środku, w kościele. 

Tym razem we Mszy św. poprzedzającej modlitwę różańcową będzie mogło wziąć udział 65 osób wewnątrz świątyni. - Jeśli będzie więcej osób, będą one mogły modlić się na ogrodzonym terenie przy kościele - informuje ks. Mirosław.

Proboszcz zaznacza, że wszyscy biorący udział w nabożeństwie muszą mieć zasłonięte usta i nos oraz muszą także znajdować się od siebie w odległości dwóch metrów. 

Organizatorzy informują, że są przygotowani na 250 uczestników modlitwy. Dla osób, które nie będą mogły dołączyć, będzie prowadzona transmisja online na profilach FB @Męski Różaniec Lublin oraz @Parafia Nawrócenia św. Pawła. 

Nabożeństwo rozpocznie się o 18.30. Po nim zaplanowano wystawienie Najświętszego Sakramentu, a później wspólną modlitwę różańcową na terenie parafii. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama