Nowy numer 38/2023 Archiwum

Muzeum Wsi Lubelskiej znowu zaprasza gości

Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie od 4 maja znów jest otwarte dla zwiedzających. Goście skansenu będą mogli spacerować po 20. hektarach przestrzeni otwartej, jednak wnętrza dalej pozostaną zamknięte.

W sobotę 2 maja Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie wydała pozytywną opinię o stopniu przygotowania Muzeum Wsi Lubelskiej do przyjęcia odwiedzających, co oznacza otwarcie go dla gości.

- Jesteśmy przekonani, że otwarcie muzeum pozwoli mieszkańcom Lublina i całego regionu odpocząć na świeżym powietrzu, nabrać sił i energii - mówi Bogna Bender-Motyka, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

Chociaż wznowiona zostaje działalność skansenu, zwiedzający będą zobowiązani do przestrzegania pewnych obostrzeń. Możliwe będzie jedyne zwiedzanie indywidualne, bez przewodnika. Goście muzeum będą musieli pamiętać o poruszaniu się w maseczkach i zachowaniu przynajmniej dwumetrowego odstępu między innymi zwiedzającymi. W najbliższym czasie nie będzie jeszcze można zwiedzać wnętrz - ich otwarcie planowane jest w kolejnym etapie.

Muzeum czynne jest od godz. 9.00 do 17.00 i zastrzega sobie możliwość ograniczenia liczby zwiedzających i wprowadzenia przerw

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast