Nowy numer 3/2021 Archiwum

Lublin. Elektryczne hulajnogi za darmo dla pracowników szpitali, placówek medycznych i laboratoriów

Bohaterowie Nie Płacą! - to akcja na rzecz bezpiecznego transportu mieszkańców Lublina, w tym pracowników medycznych.

Jak podkreśla V. Romanov, manager operacyjny Bolt, wszystkie przejazdy elektrycznymi hulajnogami tej firmy dla pracowników szpitali, placówek medycznych i laboratoriów będą bezpłatne. Ale zainteresowane placówki medyczne proszone są o kontakt mailowy z firmą: bohaterowie@bolt.eu.

– Hulajnogi to alternatywna forma codziennego transportu, sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, bez korków i czekania na przystanku – zachęca Romanov.

- Mieszkańcy Lublina, którzy są już użytkownikami aplikacji Bolt, zobaczą symbol hulajnogi w swojej aplikacji. Wybranie symbolu przeniesie użytkownika do „wypożyczalni”. Elektryczną hulajnogę można odblokować, skanując kod QR. Przy pierwszym użyciu wyświetli się instrukcja dla użytkownika ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznej jazdy i parkowania pojazdu. Osoby, które nie mają jeszcze aplikacji Bolt, mogą ją pobrać – mówi Joanna Manarczyk z regionalnego biura prasowego.

Jak podkreśla Manarczyk, odblokowanie elektrycznej hulajnogi będzie kosztowało 2 zł, a każda minuta jazdy 60 gr. – Po zakończonym przejeździe pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Wszystkie hulajnogi wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania. Pojazdy rozwijają prędkość 25 km/h i pokonają nawet do 40 km przy jednym cyklu ładowania – tłumaczy.

Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc. Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo.

 – "Bohaterowie Nie Płacą!" to akcja Bolt, która ma na celu zapewnić bezpieczną formę transportu dla naszych bohaterów – pracowników medycznych.

Użytkownicy, którzy pierwszy raz korzystają z hulajnóg, mogą uruchomić w aplikacji tryb początkujący, który obniży maksymalną prędkość jazdy do 15 km/h i zapewni płynne przyspieszenie. Tryb można uruchomić w każdej chwili, chcąc poczuć się pewniej podczas codziennego przemieszczania się.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama