Nowy numer 15/2024 Archiwum

Festiwal Carnaval Sztukmistrzów w tym roku będzie inny

Do niedawna prowadzono rozmowy z artystami z całego świata, którzy mieli przyjechać do Lublina, by wystąpić podczas kolejnej edycji Carnavalu Sztukmistrzów. Dziś wiadomo, że tradycyjnych spotkań nie będzie, ale widzowie nie zostaną pozbawieni atrakcji.

Pomimo ogromnej liczby restrykcji, blisko dwumiesięcznego zamknięcia szkół, uniwersytetów, instytucji kultury, części sklepów i zakładów usługowych oraz pracy zdalnej wielu Polaków – pandemia SARS-CoV-2, niestety, nadal nie odpuszcza. Mając na uwadze zdrowie nas wszystkich, Warsztaty Kultury zdecydowały już o przeniesieniu na jesień Nocy Kultury oraz na 3-6 września festiwalu Wschód Kultury – Inne Brzmienia. Nadszedł moment podjęcia decyzji, aby także lipcowe wydarzenia przybrały nową formę, odpowiednią do otaczającej nas rzeczywistości.

Codzienny program Warsztatów Kultury w Lublinie – warsztaty dla dzieci i dorosłych, spotkania z literaturą, tradycją czy najlepszą muzyką, można przenieść do rzeczywistości online i #zostaćwdomu. Niestety, na podobnych warunkach niezmiernie trudna jest organizacja Carnavalu Sztukmistrzów, dla którego największa wartość to wspólne świętowanie, radość z bycia razem, porozumienie bez słów i brak granic między artystami a publicznością. Dziś postawiono przed nami – ludzkością, bardzo wiele granic.

– Jeszcze w marcu pełni pozytywnej energii i z zupełnie nowymi pomysłami na Carnaval Sztukmistrzów 2020, dogadywaliśmy szczegóły z artystami, którzy mieli do nas przyjechać z różnych stron świata. Niestety globalny kryzys zdrowotny zmienił naszą rzeczywistość, a lipcowy termin wydarzenia plenerowego (23-26 lipca 2020) wydaje się dziś nieosiągalny, zarówno dla mieszkańców Lublina, wszystkich Polaków, jak i tych, którzy do naszego miasta przybywają z zagranicy – mówią organizatorzy.

Ze względu na to, a przede wszystkim w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, Carnaval w znanej przez wszystkich formule powróci dopiero za rok.

– Nie chcemy was jednak pozostawić zupełnie bez niczego. Wszyscy, szczególnie teraz, potrzebujemy czasu święta, czasu karnawału! Tegoroczna edycja Carnavalu Sztukmistrzów odbędzie się więc jesienią, w formie, na jaką pozwolą nam przepisy sanitarne. Skupimy się na polskich artystach ze środowiska cyrkowo-teatralnego i wspólnie postaramy się przygotować coś specjalnego dla was na ten trudny czas. Więcej szczegółów wkrótce! – zapewniają organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy