Nowy numer 22/2020 Archiwum

Wydawnictwo Gaudium. "Trzy poematy" Karola Wojtyły w 100. rocznicę jego urodzin

Wydawnictwo archidiecezji lubelskiej Gaudium przygotowało niezwykłą publikację w związku z setną rocznicą urodzin papieża i literata.

"Trzy poematy" Karol Wojtyła
Gość Lubelski

Jak czytamy na stronie Gaudium, publikacja "Trzy poematy" została przygotowana z racji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. "Jubileuszowe wydanie swoim charakterem nawiązuje do eleganckiej albumowej formy zarówno poprzez wyszukany format, skład, jak i płócienną oprawę. W swoim zamyśle jest nawiązaniem do wydania „Trzech poematów” w 1983 r. z racji drugiej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”.

W jej skład publikacji wchodzą następujące utwory: "Stanisław", "Myśląc Ojczyzna", "Wigilia Wielkanocna 1966", które zostały zilustrowane grafikami artystów lubelskich: Marka Piątkowskiego, Zofii Koper-Szulc, Barbary Bałdygi i Stanisława Bałdygi. Wstęp do publikacji napisał abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Pozycję można zamówić również za pośrednictwem księgarni internetowej wydawnictwa Gaudium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama