Nowy numer 38/2023 Archiwum

Muzeum w Kozłówce znów otwarte

Po długim okresie izolacji społecznej wreszcie będzie można zwiedzić pałac w Kozłówce, oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce będzie można zwiedzać od czwartku 14 maja. Pałac, Powozownia i Galeria Sztuki Socrealizmu będą czynne od wtorku do niedzieli od godz. 11.00 do 15.00.

Dla bezpieczeństwa zwiedzających wnętrza pałacowe będzie można zwiedzać w grupach do 5 osób pod opieką pracownika, słuchając nagrania przewodnika. Powozownię i Galerię Sztuki Socrealizmu jednocześnie może zwiedzić maksymalnie 5 osób, zaś Kaplica pałacowa pozostanie jeszcze zamknięta, a jej wnętrze zobaczyć będzie można z przedsionka przez kratę drzwiową.

Podczas zwiedzania Muzeum w Kozłówce będzie trzeba zachować dystans od innych osób oraz obowiązkowo zasłaniać nos i usta. Od zeszłego tygodnia można także spacerować po zabytkowym parku otaczającym rezydencję.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce jest jedną z najchętniej odwiedzanych atrakcji województwa lubelskiego. Mieści się w późnobarokowej rezydencji magnackiej, dawnej siedzibie arystokratycznego rodu Zamoyskich. Obecnie jest to jeden z najlepiej zachowanych zespołów pałacowych w Europie z autentycznym wyposażeniem z przełomu XIX i XX wieku w stylu Drugiego Cesarstwa.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast