Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bukiet Miłosierdzia na 100. urodziny Karola Wojtyły - Jana Pawła II

Zaprosili osoby bezdomne, ubogie, byłych więźniów, obcokrajowców oraz wolontariuszy. W takim gronie chcą dziękować za dar Jana Pawła II oraz za jego wpływ na ich życie.

Jak podkreślają, Jan Paweł  II to pierwszy papież w historii, który skierował orędzie do wolontariuszy. - Orędzie, które stało się mottem wielu działań i inicjatyw podejmowanych przez Centrum Wolontariatu w Lublinie. Przez podejmowane działania solidarnościowe realizowane w duchu papieskiej idei budowania cywilizacji miłości chcemy budować żywy pomnik Jana Pawła II - informuje Centrum Wolontariatu w Lublinie.

- Setne urodziny papieża Polaka są dla nas dniem szczególnym. Planowaliśmy, aby wspólnie z osobami bezdomnymi i ubogimi świętować je w Rzymie. Na początku roku podjęliśmy już przygotowania do tej szczególnej z wielu względów pielgrzymki. Niestety, obecna sytuacja pokrzyżowała nasze plany. Chcemy jednak w tym trudnym dla wszystkich czasie uczcić setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II. Obchody zaplanowaliśmy na 16-18 maja - wyjaśnia Justyna Orłowska, prezes Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Program obchodów organizowanych przez Centrum Wolontariatu w Lublinie:

  • 16 maja

Chcemy zaakcentować otwartość na świat i ludzi wszystkich kultur, tradycji i religii jaką cechował się Jan Paweł II. Na antenie Nowego Radia (www.noweradio.pl) od godz. 8 do 16 będzie można usłyszeć programy przygotowane przez cudzoziemców mieszkających w Lublinie. Usłyszymy m.in. język arabski, ukraiński, ormiański i czeczeński. Przybysze z różnych stron świata odpowiedzą na papieskie wezwanie do globalizacji solidarności.

  • 17 maja

Będziemy uczestniczyć we Mszy św. w Hali Targów Lubelskich. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12 i będzie w niej mogło uczestniczyć 120 osób (wszystko pod nadzorem Sanepidu i zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa). Zaprosiliśmy osoby bezdomne, ubogie, byłych więźniów oraz wolontariuszy. Chcemy w takim gronie dziękować za dar Jana Pawła II oraz za jego wpływ na nasze życie. Eucharystia będzie transmitowana na antenie Nowego radia oraz w wersji video na stronie Itinerarium.pl.

  • 18 maja

W dzień urodzin Jana Pawła II chcemy zaprosić wszystkich do stworzenia bukietu dzieł miłosierdzia, w którym „kwiatami” będą nasze dobre uczynki. Wkrótce na Facebooku pojawią się przykładowe dzieła, jak choćby przygotowanie kanapek dla osób bezdomnych czy zrobienie zakupów osobie ubogiej. Bardzo wierzymy w to, że znajdzie się 100 osób, które włączą się w nasze działania. Można będzie także zaproponować własne dzieła.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama