Nowy numer 3/2021 Archiwum

KUL świętuję 100. rocznicę urodzin swojego profesora

Choć epidemia pokrzyżowała plany obchodów urodzin Jana Pawła II w społeczności uczelni, to jednak uniwersytet pamięta o swoim wieloletnim wykładowcy.

Już dziś o 20.30 w kościele akademickim KUL ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL odprawi Mszę świętą dziękczynną za dar życia i obecności na KUL Jana Pawła II – Msza będzie transmitowana na stronie KUL oraz na profilu facebookowym uczelni.

Natomiast w dniu papieskich urodzin o 18.30 rektor KUL, w imieniu całej społeczności akademickiej, złoży kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II i Stefana kard. Wyszyńskiego na dziedzińcu KUL.

O  19.00 w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego w ramach cyklu "OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką" rozpocznie się recital fortepianowy znakomitego pianisty Tomasza Rittera zatytułowany „W 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II”.

Koncert - bez publiczności w auli – będzie transmitowany na żywo przez TVP3 Lublin oraz online na stronie internetowej KUL, na oficjalnym profilu fb KUL oraz na stronie internetowej Polskiego Radia Lublin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama