Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wirtualny chór dla papieża powstał w parafii Turka Borek

Na niecodzienny pomysł, jak uczcić urodziny św. Jana Pawła II, wpadli wierni z parafii Jezusa Miłosiernego w Turce. Stworzyli wirtualny chór i zaśpiewali wspólnie hymn "Nie zastąpi Ciebie nikt".

Nie zastąpi Ciebie nikt. Chór na 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II.
Parafia pw. Jezusa Miłosiernego Turka-Borek

Jedna z kilku podobnych inicjatyw w naszej diecezji. Występ wirtualnego chóru, którego powstanie zainicjowali parafianie z kręgów Domowego Kościoła był hołdem dla Jana Pawła II.

- Chór wirtualny, bo w czasie pandemii nie mogliśmy stworzyć innego chóru. Z okazji obchodów urodzin św. Jana Pawła ponad sto amatorskich głosów z różnych rejonów Polski i Europy wspólnie składa votum świętej osobie, która do dziś jest naszym drogowskazem życiowym i duchowym idolem - podkreśla ks. Mariusz Górniak, jeden z opiekunów Domowego Kościoła w Turce Borek.

Nie jest to chór profesjonalny, nagrań dokonano w warunkach domowych i na domowym sprzęcie, więc jednych lepiej widać i słychać, innych gorzej. Niektórych widać i słychać, niektórych tylko słychać, ale wszystkie nadesłane pliki zostały dołączone do wersji finalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama