Nowy numer 38/2023 Archiwum

Nowe miejsca w przedszkolach w Lublinie

Nowe przedszkole przy ul. Dożynkowej oraz dodatkowe miejsca dla przedszkolaków w szkole przy ul. Berylowej - dzięki wynajmie powierzchni Miasto Lublin zapewni nowe miejsca dla dzieci w przedszkolach na Węglinie Południowym oraz Ponikwodzie.

W rozbudowujących się dzielnicach Lublina miejsce w przedszkolu jest na wagę złota. Liczba chętnych przekracza możliwości. Ma się to nieco zmienić od września.

– W związku z ogromnym zainteresowaniem rodziców dzieci w wieku 3–6 lat rekrutacją do oddziałów przedszkolnych w szkole przy ul. Berylowej, niezwłocznie podjęliśmy działania w zakresie poszukiwania lokali z przeznaczeniem na działalność przedszkoli, m.in. w tamtym rejonie miasta. Stworzone też zostaje przedszkole w dzielnicy Ponikwoda – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Miasto wynajmie obiekt przy ul. Onyksowej (Węglin Południowy) o powierzchni ok. 2 tys. m kw. i pięciu kondygnacjach, w pełni wyposażony, w którym znajdzie się 6 oddziałów przedszkolnych dla 150 dzieci. W trakcie prowadzonej rekrutacji do oddziałów przedszkolnych w SP 58 przy ul. Berylowej na 150 miejsc zgłosiło się 411 chętnych, w związku z tym Miasto zdecydowało o wynajęciu dodatkowych pomieszczeń na potrzeby przedszkola, które organizacyjnie będzie włączone w strukturę SP 58.

Przedszkole przy ul. Dożynkowej w obiekcie o powierzchni użytkowej 2,5 tys. m kw. zapewni docelowo miejsce dla 12 oddziałów przedszkolnych i 288 dzieci. Oddziały przedszkolne będą włączone w strukturę Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4. Miejsca w oddziałach przedszkolnych, usytuowanych w budynku przy ul. Dożynkowej, zostaną przeznaczone dla dzieci nieprzyjętych w I turze rekrutacji, a pozostałe, udostępnione w rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, która odbędzie się od 15 do 19 czerwca br.

Miasto Lublin w kwietniu poszukiwało lokali użytkowych na potrzeby stworzenia przedszkoli w czterech rejonach: ul. Dożynkowej, ul. Sławinkowskiej, rejonie ul. Lotniczej oraz w dzielnicy Węglin Południowy. Po analizie złożonych ofert do dalszego rozpoznania przyjęto propozycje najmu spełniające kryterium lokalizacji i powierzchni użytkowej – złożone w lokalizacjach w dzielnicy Węglin Południowy (wpłynęła jedna propozycja) oraz przy ul. Dożynkowej (jedna propozycja). Na ogłoszenie dotyczące lokalizacji pomiędzy ul. Lotniczą a ul. Wrońską wpłynęły dwie propozycje najmu, które nie spełniały przyjętych kryteriów. W odniesieniu do zapotrzebowania zgłoszonego na lokalizację przy ul. Sławinkowskiej nie wpłynęła żadna oferta. Obydwie przyjęte w trybie postępowania propozycje oferują nowoczesne lokale o wysokim standardzie wykończenia, w pełni dostosowane do funkcji przedszkola wraz z placami zabaw oraz zapleczem parkingowym.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast