Nowy numer 3/2021 Archiwum

Akademia Młodzieżowa. Skarbiec talentów do odkrycia

Od wykonywania dobrych uczynków, przez udział w codziennej modlitwie, do zadań specjalnych - to założenia konkursu Skarbiec Talentów, do którego zaprasza Akademia Młodzieżowa.

Czas doświadczenia pandemii skłonił Akademię Młodzieżową działającą w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo do nowej inicjatywy skierowanej do młodych ludzi.

- Działania Akademii Młodzieżowej na co dzień skierowane są do młodych ludzi, którzy chcą odnaleźć się w jakiejś grupie, podjąć wspólne działania, a przy okazji pogłębiać swoją formację religijną. Czas pandemii sprawił, że wielu młodych odciętych zostało od swoich kontaktów rówieśniczych i nie do końca potrafią produktywnie wykorzystywać czas. Stąd pomysł „zagospodarowania” młodzieży ku dobru, jakie może stać się udziałem każdego - wyjaśnia Paweł Ozga z Akademii Młodzieżowej.

W tym celu, wspólnie z parafią św. Andrzeja Boboli w  Lublini, został stworzony konkurs, który potrwa do końca czerwca i do którego w każdej chwili można dołączyć poprzez stronę www.skrabniectalentow.pl.

- Zapraszamy młodych ludzi w wieku od 13 do 19 lat, którzy stawiają na osobisty rozwój. Konkurs „Skarbiec Talentów” daje młodzieży możliwość odkrywania i rozwijania darów, które zostały każdemu dane przez Boga. Jeśli ktoś dołączy do skarbca, codziennie ma do wykonania określone zadanie za które zdobywa  punkty, czyli talenty - wyjaśnia Paweł Ozga.

Zadania są różne. Mogą polegać na odmówieniu konkretnej modlitwy, wykonaniu dobrego uczynku, przeczytaniu oznaczonego fragmentu Pisma Świętego, czy życiorysu konkretnego świętego. Oprócz zadań podstawowych, codziennie są także zadania specjalne dla chętnych, za które można zdobyć dodatkowe talenty, a także zadania zespołowe.

- Te ostatnie polegają na dołączeniu do jednej z grup Akademii Młodzieżowej, a mamy takich w naszej diecezji sześć i wzięcie udziału w przygotowywaniu spektaklu lub serialu telewizyjnego, jakie będą miały swoje premiery po wakacjach - wyjaśniają organizatorzy.

Co tydzień zostaje podsumowywana liczba punktów i ten, kto zdobył ich najwięcej w ciągu 7 dni, otrzymuje nagrodę. Także na koniec wytypowany będzie zwycięzca całego przedsięwzięcia.

- Różne dobre uczynki, jakie każdy uczestnik wykonuje są ofiarowywane w konkretnych intencjach z jakimi zwracają się do nas ludzie z całej Polski, a także z zagranicy. Także codziennie łączymy się online na kanale YouTube telewizji Akademii Młodzieżowej na wspólną modlitwę, do czego każdego zachęcamy - mówi Paweł Ozga i podkreśla, że poprzez tę inicjatywę pragną promować wśród ludzi młodych wartość rozwijania talentów, aby służyły one innym ludziom.

Do Bractwa Różańcowego Akademii Młodzieżowej i Skarbca Talentów wpływa bardzo dużo intencji z prośbą o modlitwy, w szczególności za młode pokolenie, za ochronę przed epidemią, za ojczyznę. Wszystkie te sprawy polecane są Bogu i w ich intencjach ofiarowane są czyny miłosierdzia, do których każdego dnia zachęca Skarbiec Talentów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama