Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jest nowy pełniący obowiązki dyrektora w szpitalu przy Al. Kraśnickiej w Lublinie

Piotr Matej zastąpił na tym stanowisku Hannę Filipowicz.

Od 19 maja pełniącym obowiązki dyrektora w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie jest Piotr Matej. Zastąpił na tym stanowisku Hannę Filipowicz.

P. Matej, był dotychczas dyrektorem Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej. Decyzję taką podjął Zarząd Województwa Lubelskiego. P. Matej będzie pełnić tę funkcję do czasu powołania nowego dyrektora, nie dłużej jednak niż przez trzy miesiące.

- Piotr Matej jako dyrektor departamentu zdrowia udowodnił, że jest sprawnym menedżerem. Dlatego wierzę, że poradzi sobie z trudną sytuacją finansową w szpitalu przy Alei Kraśnickiej - tłumaczy Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

P. Matej jest absolwentem UMCS. W 2006 r. zdobył kwalifikacje w zakresie Zarządzania jednostką ochrony zdrowia, potwierdzone dyplomem Centrum Szkolenia Samorządu i Administracji w Lublinie. Był m.in. burmistrzem Szczebrzeszyna przez dwie kadencje oraz Dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Krasnymstawie. Ma trzydzieści lat doświadczenia na stanowiskach kierowniczych - tłumaczy Remigiusz Małecki z kancelarii marszałka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast