Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Tańcobajki - Animacyjny Teatr Taneczny Dla Dzieci przenosi się do sieci

Czerwony Kapturek - pierwsza Tańcobajka Dawida Modrzejewskiego i jego ekipy, od jutra w internecie.

Czerwony Kapturek to bajka dedykowana najmłodszym dzieciom. Jej premiera odbyła się w maju 2014 r.

Jak mówi autor przedstawienia, cieszy się ona bardzo dobrym odbiorem w przedszkolach, żłobkach, a nawet w pierwszych klasach szkoły podstawowej. - Zrealizowaliśmy setki spektakli w placówkach i w plenerze - podkreśla Dawid Modrzejewski. 

Prowadzący zabawę wodzirej uczy dzieci prostych gestów i układów tanecznych, dzięki czemu szybko wchodzą w rolę skocznego Czerwonego Kapturka, szalonego wilka, sympatycznej babci oraz dzielnego gajowego. Wszystko wśród kolorowych kapeluszy oraz przy dźwiękach specjalnie stworzonej muzyki, która na długo zostaje dzieciom (i nie tylko) w pamięci.

- Tańcobajki Czerwony Kapturek porywały do wspólnej zabawy ponad 1000 nauczycieli podczas branżowych konferencji - opowiada D. Modrzejewski. -  Całe rodziny bawiły się z nami na familijnych piknikach. Natomiast w przedszkolach powstawały spektakle inspirowane Tańcobajkami odgrywane przez dzieci. Bazując na zebranych doświadczeniach, nagraliśmy specjalną wersję do odtworzenia w domach.

W sytuacji, kiedy nie można zrealizować zaplanowanych spektakli na żywo, ekipa Tańcobajek postanowiła przenieść działalność do internetu.

- Nasze spektakle z założenia aktywizują widzów, więc mamy nadzieję, że dzieci nie będą tylko oglądały na kanapie, ale wstaną i zaczną wspólnie z nami wcielać się w postacie bohaterów - podkreśla D. Modrzejewski. -  Będziemy tańczyć, trochę śpiewać, czasem zdarzą się jakieś okrzyki, jak to na ogół bywa przy przeżywaniu emocji.

Dużą siłą bajkowych przedsięwzięć jest muzyka. - Do spektakli powstają specjalne utwory, które już wielu pokochało. Wysoki poziom artystyczny naszych produkcji docenili także nasi dotychczasowi patroni medialni m.in.: TVP ABC, Polskie Radio Dzieciom, Radio Lublin, Bliżej Przedszkola, Qulturka czy eGaga - zaznacza Dawid. - Jest to dla nas nowa forma działalności, ale mamy nadzieję, że dzięki przeniesieniu się do sieci, możemy dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców: dzieci, nauczycieli, rodziców. Wszyscy zyskają wartościową alternatywę dla komercyjnych produkcji, a także ciekawą propozycję spotkania ze sztuką: teatrem, tańcem i dobrą muzyką.

Tańcobajki w internecie od 21 maja na: vod.tancobajki.pl

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy