Nowy numer 3/2021 Archiwum

22 lata temu powstała parafia bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie

Mijają właśnie 22 lata od poświęcenia placu pod budowę kościoła. Dziś także przypada 30. rocznica beatyfikacji jej patrona - bł. Piotra Jerzego Frassatiego.

Młody błogosławiony patronuje młodzieży, a także lubelskiej parafii na LSM-ie.

- Zapraszamy was z tej okazji na wieczorne Eucharystie o 18.00 i 19.00 oraz na wielkanocne nabożeństwo Drogi Światła o 20.00 (Via Lucis), podczas którego będziemy rozważali wydarzenia od zmartwychwstania do zesłania Ducha Świętego. Naszym rozważaniom będzie towarzyszył nasz patron - mówią duszpasterze.

30 lat temu św. Jan Paweł II nazwał bł. Piotra Jerzego Frassatiego "człowiekiem ośmiu błogosławieństw".

To postać jedyna w swoim rodzaju. Miał 24 lata, kiedy umierał na chorobę zakaźną, wtedy trudną do wyleczenia. W czasie swojego krótkiego życia służył chorym i biednym, bronił robotników, choć sam pochodził z bogatej rodziny, chciał poświęcić życie na towarzyszeniu im w ich zmaganiach, uwielbiał chodzić po górach, kochał poezję, jednoczył środowiska i porywał serca ku górze.

Sytuacja epidemii nie pozwoliła na przeżycie tego dnia w bardziej uroczysty sposób. Organizatorzy dziękują jednak fundacji #KuGórze im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego, za przygotowanie rekolekcji, które były pomocą w przygotowaniu do tego wspomnienia. Można je zobaczyć TUTAJ.

W 2016 r. trumna z ciałem bł. Piotra Jerzego odwiedziła Lublin. Peregrynacja ta związana była ze Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama