Nowy numer 38/2023 Archiwum

#ZnajdźRzemieślnika! Z fachowcem będzie można skontaktować się online

Wielu artystów ludowych sprzedawało swoje prace głównie podczas wielkich jarmarków i targów w Lublinie. Teraz to zostało ograniczone.

Osobisty kontakt z rzemieślnikiem, możliwość bezpośredniego wyboru interesujących wyrobów zostały teraz ograniczone. Dlatego Warsztaty Kultury w Lublinie i Jarmark Jagielloński rozpoczynają wielką akcję #ZnajdźRzemieślnika! Wszystkim miłośnikom sztuki ludowej ułatwią kontakt online z twórcami, którzy w ubiegłych latach gościli na lubelskim festiwalu.

- Pozostańmy w kontakcie z twórcami ludowymi, wspierajmy ich swoimi zamówieniami, otaczajmy się pięknym rzemiosłem i sztuką ludową. Wiemy jednak, że nie jest to takie proste bez udziału w festiwalach i targach twórczości ludowej. Jako organizatorzy Jarmarku Jagiellońskiego postanowiliśmy ułatwić ten kontakt. Na stronie jarmarkjagiellonski.pl powstała zakładka #ZnajdźRzemieślnika, gdzie prezentujemy takie osoby, z którymi można skontaktować się online. Znajdziemy tam informacje o twórcach, zdjęcia wyrobów i przede wszystkim dane kontaktowe - mówi Karolina Waszczuk, dyrektor lubelskiego Jarmarku Jagiellońskiego.

Jarmark Jagielloński to jedna z większych imprez organizowanych w Lublinie i w regionie, które stały się wizytówką miasta i atrakcją turystyczną. Pandemia koronawirusa wpłynęła na zmianę jego kształtu w tym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast