Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Koronawirus w podlubelskiej parafii. Odwołane nabożeństwa

Zachorowania pojawiły się wśród księży z jednej ze wspólnot pod Lublinem. Kościół ma być zdezynfekowany, a nabożeństwa odwołane.

Na stronie internetowej parafii księży sercanów w Pliszczynie pojawiła się informacja o wykryciu koronawirusa w ich wspólnocie. W związku z tym kapłani wydali specjalny komunikat:

Drodzy Parafianie!

      Pragnę przekazać Wam kilka ważnych  i ogólnych informacji. Ponieważ w połowie maja pojawiło się ognisko koronawirusa w naszej parafii, zwłaszcza we wspólnocie Księży Sercanów, to uprzejmie informuję:

  1. Na chwilę obecną Księża duszpasterze są objęci kwarantanną. Wszystko wskazuje na to, że na chwilę obecną dwóch Księży z naszej wspólnoty (w tym ks. Grzegorz) ma pozytywny wynik badania wskazujący na zakażenie.  Ks. proboszcz do niedzieli włącznie ma nakazaną kwarantannę. Dotyczy to całej naszej wspólnoty.
  1. Sanepid zalecił dezynfekcję kościoła i obejścia, co niebawem nastąpi. Z tego także tytułu wskazane jest zamknięcie kościoła na kilka dni. Wobec tego, aż do soboty włącznie, nie będzie w kościele żadnych Nabożeństw ani Mszy św. Wszystkie zamówione przez Was intencje Księża będą sprawować prywatnie w kaplicy domu zakonnego.
  1. Najpóźniej w sobotę koło południa podam informację czy i o której będą sprawowane Msze św. w niedzielę. Dotyczy to także całego przyszłego tygodnia od pierwszego czerwca.
  1. Parafian proszę o szczególną ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i dystansu.
  1. Osoby, które od niedzieli 17 maja przyjmowały Komunię Świętą (także z rąk Szafarza świeckiego) mogą ewentualnie powiadomić o tym fakcie Sanepid i zasięgnąć dalszych rad.
  1. Niebawem wspólnie z Rodzicami zostanie ustalony nowy dzień Mszy św. Rocznicowej. Do Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zostanie wkrótce skierowany oddzielny list.
  1. Po rozmowie z ks. Biskupem udzielenie sakramentu bierzmowania zostało przeniesione na 21 września, na godz. 18.00.
  1. Zachowajmy spokój, módlmy się za siebie nawzajem i ufajmy w Bożą Opatrzność i opiekę Matki Najświętszej.

       Serdecznie Was pozdrawiam:

       Ks. Tadeusz Michałek SCJ,  proboszcz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy