Nowy numer 27/2020 Archiwum

Akcja II LO w Chełmie "Marzenia są w nas!"

Pomysłodawcą Prezentacji Artystycznych Młodzieży jest Marek Sikora, który jako dyrektor II LO rozpoczął to cykliczne wydarzenie jeszcze w 1999 r.

XXI Prezentacje Artystyczne Młodzieży II LO w Chełmie - zwiastun
Dreshwood II LO Chełm

Marzenia stanowią temat przewodni tegorocznych Prezentacji Artystycznych Młodzieży II LO w Chełmie. Prezentacje będą dostępne już od 1 czerwca od godz. 17 w mediach społecznościowych - informuje Elżbieta Ćwir.

W II LO w Chełmie organizowane są każdego roku Prezentacje Artystyczne Młodzieży. Pomysłodawcą tej inicjatywy jest były dyrektor Marek Sikora, który po raz pierwszy promował w ten sposób talenty młodych osób w 1999 r. - Uzdolnieni uczniowie naszej szkoły na scenie teatralnej Chełmskiego Domu Kultury prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, muzyczne, aktorskie, taneczne i sportowe. Impreza ta cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży oraz w szeroko pojętym środowisku lokalnym ze względu na bogatą ofertę promującą talenty. Niestety, czas pandemii wymusił na wszystkich nową formę artystycznego wyrazu, dlatego tegoroczne XXI Prezentacje Artystyczne zostały przygotowane w wersji internetowej - tłumaczy E. Ćwir.

- Hasłem przewodnim wydarzenia są marzenia, gdyż na co dzień marzymy o realizacji różnych planów, ale w tej chwili chyba każdy z nas marzy o powrocie do normalności. Jej namiastką mogą być występy utalentowanej młodzieży naszej szkoły nagrane w domach, ogrodach, w różnych warunkach - tłumaczy nauczycielka. 

Społeczność II LO zaprasza na wyjątkowe spotkanie z kreatywną młodzieżą, której pracę koordynują nauczycielki języka polskiego: Aneta Holuk i Małgorzata Krasowska. Za montaż filmu, który ukaże się w sieci, odpowiadają Łukasz Łukiewicz oraz Karol Klimczuk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama