Nowy numer 27/2020 Archiwum

Wesprzyj Nowe Radio - rozgłośnię prowadzoną przez Centrum Wolontariatu

To radio internetowe, które wyróżnia brak reklam i polityki oraz audycje w językach mniejszości narodowych. Twórcy programów to w większości wolontariusze.

Nowe Radio, jak tłumaczy ks. Mieczysław Puzewicz, jest skierowane do ludzi, którzy są wrażliwi na innego człowieka, szukają odpowiedzi na ważne tematy, stawiają sobie odważne pytania i chcą żyć solidarnie. Nowe radio nadaje całą dobę na www.noweradio.pl, jest również obecne na profilu facebookowym. Można go więc słuchać na całym świecie.

Centrum Wolontariatu w czasie pandemii koronawirusa mocno zaangażowało się w pomoc potrzebującym, rozdano m.in. ponad 50 tys. ton darów. Ale do pełnego rozwoju i szczęścia człowiek potrzebuje czegoś więcej, dlatego pojawiła się idea Nowego Radia, które również oparte jest na wolontariuszach.

Misją radia jest tworzenie pozytywnego przekazu na temat spraw ważnych i aktualnych. To radio tworzone ze słuchaczami i przez słuchaczy. - Chcemy być blisko tych, którzy nas słuchają, świętować z nimi radości i przezywać sytuacje trudne. Chcemy w duchu solidarności oddawać głos tym, którzy często nie mają głosu, a mają potrzebę, by ich ktoś wysłuchał lub czują się pomijani - wyjaśnia Justyna Orłowska, prezes Centrum Wolontariatu, które prowadzi Nowe Radio.

- Wyróżnia nas brak reklam, polityki oraz audycje w językach mniejszości narodowych. Twórcy programów to w większości wolontariusze. Aby stale zwiększać poziom audycji oraz możliwości techniczne naszego Nowego Radia, potrzebujemy wsparcia. Mamy nadzieję nawet na drobne wpłaty i darowizny, które można przekazywać na nasze konto. Wystarczy dodać, że to darowizna na cele statutowe lub radio - dodaje J. Orłowska. Szczegóły można znaleźć TU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama