Wakacje z Caritas

Przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych, z końcem czerwca rozpoczęła się Wakacyjna Akcja Caritas dla potrzebujących dzieci z archidiecezji lubelskiej.

Oferta wypoczynku skierowana jest do dzieci z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, wielodzietnych, z placówek opiekuńczo – wychowawczym i rodzin zastępczych (w tym roku ze względu na epidemię z wypoczynku nie będą mogły skorzystać dzieci polskiego pochodzenia z Białorusi i z Ukrainy).

- Chcemy, aby czas spędzony na wakacjach z Caritas był przepełniony miłością, nadzieją, rozmową, wspólnotą i Bogiem (na każdym turnusie obecny jest duszpasterz). Zabawy integracyjne, warsztaty muzyczne, plastyczne, taneczne, festiwale piosenki, turnieje wiedzy, konkursy, to tylko część atrakcji i zajęć przygotowanych dla najmłodszych - wyjaśnia Mateusz Jocek rzecznik prasowy Caritas archidiecezji lubelskiej.

Dla wielu dzieci taki wypoczynek jest jedyną formą wakacji poza domem.

- Mimo, iż sytuacja finansowa Caritas wciąż jest bardzo trudna, nie mogliśmy zrezygnować z zapewnienia wakacji dzieciom, dla których niekiedy kolonie z Caritas są jedyną formą wypoczynku w ciągu całego roku. Jednak organizacja wypoczynku w dobie epidemii nakłada na naszą organizację konieczność pokrycia dodatkowych kosztów związanych zapewnieniem bezpieczeństwa tj. zakupu chociażby środków ochrony osobistej czy płynów do dezynfekcji.  Zwracamy się więc z apelem do darczyńców o wsparcie zbiórki środków finansowych na w/w cel. Więcej szczegółów na stronie www.lublin.caritas.pl/wakacyjna-akcja-caritas/ - apeluje lubelska Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..