Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wprowadzenie nowego proboszcza do parafii św. Józefa w Lublinie

Oficjalnie od niedzieli 5 lipca parafia św. Józefa w Lublinie ma nowego proboszcza, który zastąpił ks. Adama Baba, nowego biskupa archidiecezji lubelskiej. Ks. Andrzej Szulej został wprowadzony do wspólnoty parafialnej.

Dla ks. Andrzeja posłanie do parafii św. Józefa w Lublinie nie jest odkrywaniem czegoś całkiem nieznanego, gdyż 20 lat temu pracował w tej parafii. Tym razem zmienia się charakter tej posługi. Oficjalne wprowadzenie do wspólnoty parafialnej miało miejsce w niedzielę 5 lipca. Nowego proboszcza wprowadzał nowy biskup Adam Bab, którego miejsce ks. Andrzej zajmuje.

Zwracając się do wiernych, ks. Andrzej powiedział, że praca w tej parafii jest dla niego wyzwaniem duszpasterskim, ale ufa, że skoro Pan Bóg posyła go w to miejsce, to udzieli stosownych darów, aby misję tę wypełnił jak najlepiej.

Ks. Andrzej Szulej.   Ks. Andrzej Szulej.
Justyna Jarosińska /Foto Gość

Bp Adam Bab życzył swemu następcy, by wraz z wiernymi szli drogą do Boga.

- Wszyscy zmierzamy w jednym celu do domu Ojca, wspierajmy się na tej drodze modlitwą - zachęcał bp Adam.

Decyzją arcybiskupa z dnia 25 czerwca ksiądz Andrzej Szulej został zwolniony z urzędu proboszcza parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie i został przeniesiony na urząd proboszcza w parafii św. Józefa w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama