Nowy numer 48/2020 Archiwum

Kolejny "fajny ksiądz" z Lubelszczyzny

Ks. Bogusław Suszyło z archidiecezji lubelskiej wyróżniony wyjątkowym tytułem na profilu "Fajny Ksiądz" prowadzonym przez Jakuba Śpiewaka.

Ksiądz Bogusław jest duszpasterzem osób niepełnosprawnych archidiecezji lubelskiej, a także kapelanem Stowarzyszenia Siloe, sprawuje też funkcję rektora kościoła Św. Piotra Apostoła w Lublinie.

Od wielu lat ks. Suszyło  współorganizuje wczasorekolekcje dla osób chorych i niepełnosprawnych w Dąbrowicy koło Lublina.

O ks. Bogusławie osoby, które go zgłosiły napisał tak: 

Nominujemy Księdza Bogusia do tytułu Fajnego Księdza za jego wielkie serce oddane niepełnosprawnym za uśmiech i dobre słowo.

Pozdrawiamy serdecznie Ks. Bogusława i polecamy go waszej modlitewnej pamięci! 

Jak pisze Jakub Śpiewak - autor bloga Spesalvi.pl. - media pokazują przede wszystkim tych księży, którzy jak samoloty spadli, ale nie wspominają o większości - czyli o tych, którzy lecą dalej i dzięki którym ludzie docierają do celu: "I tu jest pole do działania - trzeba pokazywać tych dobrych. Tak zrodził się w mojej szalonej głowie pomysł na akcję, którą nazwałem #fajnyksiądz".

J. Śpiewak zachęca wszystkich, by przysyłali mu sylwetki fajnych księży, których spotkali na swojej drodze: "Pokażmy tę większość, która lata, by w świadomości ludzi nie zapisywali się tylko ci nieliczni, którzy upadają. Przy okazji doceńmy w ten sposób tych fajnych. I dziękujmy za nich Panu Bogu, modląc się w ich intencji". 

Ks. Bogusiowi gratulujemy wyróżnienia!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama