Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wakacje dla seniorów

W okresie wakacyjnym miasto zaprasza lubelskich Seniorów do wzięcia udziału w cyklu konkursów, spacerów i spotkań. W tym roku, ze względu na stan epidemii, Lubelskie Dni Seniora nie mogły się odbyć, dlatego w lipcu i sierpniu odbędzie się szereg wydarzeń w plenerze.

Przez cały rok seniorzy mogą uczestniczyć w różnych wydarzeniach przygotowywanych z myślą o nich. W wakacje także nie zabraknie propozycji, z któych będą mogli skorzystać chętni.

Propozycje wydarzeń dla seniorów:

  • Konkurs literacki „Senior w koronie”, czyli jak przetrwać trudny czas pandemii. Możliwe są wszystkie formy wypowiedzi, m.in. pamiętnik, esej, wiersz, opowiadanie. Zgłoszenia prac przyjmowane są do końca sierpnia.
  • Konkurs fotograficzny „Moje najpiękniejsze zielone miejsce na ziemi” - adresowany jest przede wszystkim do działkowców, posiadaczy ogrodów, ogródków, balkonów, skrzynek i doniczek z kwiatami. Zdjęcia można wysyłać do końca sierpnia.
  • Spacery śladami papieża Polaka, czyli zwiedzanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, które odbędzie się 21, 22 i 28 lipca w godzinach porannych.
  • Spacery nordic walking po Ogrodzie Saskim w dniach 20 i 27 lipca. Planowane są krótkie marsze w 10-osobowych grupach połączone z instruktażem posługiwania się kijkami.
  • „Lekcje botaniki” w Botaniku odbędą się w sierpniu przy współpracy z Lubelskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Spacery po Ogrodzie Botanicznym UMCS to połączenie oglądania roślin, informacji o najbardziej interesujących gatunkach oraz wizyty w szklarniach z roślinami egzotycznymi.
  • Spotkania z psychologiem na temat sposobów radzenia sobie z lękiem i poczuciem zagrożenia w obecnej sytuacji. Spotkania poprowadzi psycholog dr Wiesław Poleszak, który od lat specjalizuje się we wspieraniu i pomocy seniorom.

Na spacery i spotkania obowiązują telefoniczne zapisy pod nr 81 466 30 50.

Więcej informacji na stronie Lublin.eu oraz w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin, tel. 81 466 30 50, e-mail: wips@lublin.eu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama