Program lojalnościowy, z którym wystartowało miasto, umożliwi mieszkańcom nie tylko tańsze przejazdy, ale też zniżki m.in. na kulturę, rekreację, zdrowie i gastronomię.
Wszyscy zainteresowani programem lojalnościowym mogą złożyć wniosek o nadanie specjalnego identyfikatora na Karcie Biletu Elektronicznego.
Zrobić to może każda osoba zamieszkała w Lublinie, która rozlicza podatek dochodowy od osób fizycznych lub podatek rolny, na terenie Gminy Lublin. Ci, którzy nie osiągają dochodów, także są uprawnieni do wzięcia udziału w programie. Do programu są także włączone dzieci tych osób. Rodzice o wydanie karty dla dzieci małoletnich muszą także zawnioskować.
Lubelska Karta Miejska to szansa na skorzystanie z szerokiego katalogu ulg, rabatów i zniżek na miejskie usługi oraz produkty oferowane przez partnerów programu w takich obszarach, jak np.: komunikacja miejska, strefa płatnego parkowania, kultura, sport i rekreacja, oświata, zdrowie oraz gastronomia i handel.
Jak uzyskać LKM?
Każdy kto posiada Kartę Biletu Elektronicznego (KBE) musi złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Ci, którzy nie posiadają KBE najpierw muszą zawnioskować o jej wydanie a później złożyć wniosek o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej.
Przy składaniu wniosku trzeba będzie się wylegitymować oraz przedstawić uprawnienia do wydania LKM czyli pierwszą stronę złożonego w Urzędzie Skarbowym zeznania podatkowego. Wnioski o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej będą przyjmowane w Punktach Obsługi ZTM oraz w funkcjonujących Biurach Obsługi Mieszkańców.
Lubelska Karta Miejska będzie zakodowana na KBE i będzie ważna czasowo. Jej wydanie jest bezpłatne.
Na potrzeby programu lojalnościowego powstała także dedykowana strona internetowa lubika.lublin.eu, na której dostępne są niezbędne dokumenty, regulamin Lubelskiej Karty Miejskiej, najczęściej zadawane pytania oraz wszelkie inne ważne informacje dotyczące projektu.