GN 2/2021 Archiwum

Zakonnica bez przebrania w Lublinie

Zwariowana, jak mówi o niej wielu, dominikanka, już w najbliższy czwartek pokaże, że żyjąc w klasztorze można mieć wiele wyjątkowych pasji.

Siostra Benedykta Karolina Baumann ze Zgromadzenia Sióstr św. Dominika napisała dwie powieści, pracuje w kłodzkim liceum, prowadzi grupę teatralną Dzikie Koty, pisze scenariusze spektakli teatralnych. 

Siostra prowadzi również bloga i stronę na Facebooku Zakonnica bez przebrania, gdzie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat literatury, sztuki, życia zakonnego i współczesnego świata. Od niedawna siostra prowadzi również autorski profil na Instagramie.

To jednak nie koniec talentów siostry Beni. Żeby się o tym przekonać osobiście, warto przyjść na spotkanie z siostrą, które organizuje Księgarnia Świętego Pawła w Lublinie już w najbliższy czwartek - 6 sierpnia. 

Siostra Benedykta zaprezentuje m.in. swoją najnowszą książkę "Niebo w kolorze popiołu". To opowieść o życiu bł. s. Julii Rodzińskiej, dominikanki. Niezwykłej zakonnicy, która – sama osierocona w dzieciństwie – przez całe życie z czułością i wielką wrażliwością opiekowała się opuszczonymi dziećmi. Pełniła dzieła miłosierdzia tam, gdzie w ogóle zapomniano, że istnieje miłosierdzie, dając świadectwo miłości bliźniego w niemieckim obozie koncentracyjnym Stutthof.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 16. Wstęp jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama