Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ta choroba to nie fake news

Dyrektor SMAL ks. Emil Mazur przeszedł koronawirusa. Ponad tydzień przebywał w szpitalu, później w izolatorium. Kilka dni temu wrócił do domu.

COVID-19 jest faktem. – Nie, ta choroba to nie jest „ściema”, to nie jest żaden fake news – przekonuje ks. Emil. – Mimo że wiele osób wokół mnie wcześniej tak właśnie mówiło. Sam rzeczywiście także nie znałem nikogo chorego. Teraz już znam – śmieje się duszpasterz.

Wynik pozytywny

Ksiądz Emil nie wie, jak się zaraził. Wie jednak, że razem z nim z jego parafii do szpitala trafiło osiem sióstr zakonnych. – Ja w porównaniu z nimi przechodziłem tę chorobę łagodnie, miałem objawy grypowe: bóle głowy, mięśni, kaszel i temperaturę. Pod tlenem byłem zaledwie chwilę.

Przez kilka pierwszych dni leżał w domu. – Od razu, na wszelki wypadek, poinformowałem sanepid. Nie chciałem, żeby ktoś miał przeze mnie kłopoty. Kazano mi dwa dni odczekać i przyjść na badania, jeśli objawy nie miną.

Test ks. Emila wyszedł pozytywny. – Sanepid natychmiast skontaktował się ze mną, by dowiedzieć się, co robiłem i z kim przez ostatnie dwa tygodnie się kontaktowałem. W zasadzie to był najgorszy moment, gdy uświadomiłem sobie, ile osób mogłem potencjalnie zarazić. Byłem przecież na rekolekcjach z młodzieżą parafialną, miałem kontakt z ekipą przy nagrywaniu programu dla studia Raban i duszpasterzami parafii św. Józefa. Wszyscy oni przeze mnie musieli być na kwarantannie. Na szczęście nikt inny nie zachorował.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama