GN 43/2020 Archiwum

Ks. Artur Potrapeluk: eREO to rekolekcje, które dają szansę naprawdę poznać Pana Boga

Już za miesiąc w czterech polskich diecezjach, w tym także w lubelskiej, rozpoczną się wyjątkowe rekolekcje. Będzie mógł wziąć w nich udział każdy, kto chce pogłębić swoją wiarę.

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) to szansa na pogłębienie i odnowienie osobistej relacji z Bogiem. Przygotowują je członkowie Odnowy w Duchu Świętym.

W tym roku rekolekcje te po raz pierwszy odbędą się także przez internet. - Znam wiele osób, które dzielą swoje życie na czas przed i po REO - mówi ks. Artur Potrapeluk, ogólnopolski koordynator Odnowy. - Są to rekolekcje, które bardzo mocno oddziałują na naszą relację z Bogiem.

W tym roku z powodu zagrożenia wirusem COVID-19 w wielu wspólnotach w Polsce REO przebiega dwutorowo. Po pierwsze - jak dotychczas - przy parafiach w salkach i w kościołach podczas spotkań na żywo. Po drugie - równolegle w formie internetowej. 

Ks. Artur podkreśla, że zapotrzebowanie na tego rodzaju formację jest wyjątkowo duże. - Niedawno prowadziliśmy Internetowe Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego, na które zapisało się oficjalnie 3,5 tys. osób, ale statystyki pokazywały że w każdym tygodniu z rekolekcji korzystało 7 tys.os przy 50 tys. wyświetleń tygodniowo. Kilka diecezji zgłosiło, że po tych rekolekcjach wielu ludzi pytało o możliwość dalszej formacji już fizycznie we wspólnocie. Największym zainteresowaniem cieszyły się metropolie, gdzie zapracowani i zabiegani na co dzień ludzie w dogodnej dla siebie chwili słuchali konferencji i dzielili się w grupach dzielenia przez internet w umówionym czasie. 

Wiadomo już, że w diecezji warszawsko-praskiej Odnowa zgłosiła 200 animatorów, którzy zajmą się grupą dwóch tysięcy uczestników rekolekcji. - Kończymy rozmowy z koordynatorami odnowy diecezji płockiej, wrocławskiej. Już za chwilę uruchomimy zapisy dla chętnych z naszej lubelskiej archidiecezji. Większość diecezji planuje uwieńczyć eREO modlitwą z prośbą o wylanie Ducha Świętego w katedrach.

Udział w wydarzeniu, które potrwa od 3 października do 4 grudnia, jest bezpłatny. Żeby wziąć udział w rekolekcjach, trzeba jedynie zadeklarować chęć poprzez logowanie na stronie ODNOWA. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatne materiały elektroniczne lub będzie mógł korzystać ze specjalnego podręcznika “Tajemnica wiary”. - Ten podręcznik przygotowany jest dla osób, które po raz pierwszy stykają się z tego typu rekolekcjami - wyjaśnia ks. Artur. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama