Nowy numer 44/2020 Archiwum

Już jutro w Lublinie uroczyste otwarcie szkoły przy ul. Berylowej

Jedna z najnowocześniejszych szkół w Polsce jest gotowa do nowego roku szkolnego. W poniedziałek 31 sierpnia o 12.00 prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz dyrektor szkoły Marek Błaszczak zapraszają na otwarcie nowej placówki edukacyjnej.

Szkoła przy ul. Berylowej to Zespół Szkół nr 13 w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa nr 58 oraz Przedszkole nr 88 w Lublinie.

Uroczyste otwarcie szkoły rozpocznie się w samo południe od poświęcenia budynku przez abp. Stanisława Budzika. 

- Szkoła przy ul. Berylowej jest przygotowana do pierwszego dzwonka - mówi Krzysztof Żuk, prezydent miasta Lublin. - To zwieńczenie długiego i skomplikowanego procesu inwestycyjnego, którego kluczowym elementem była budowa obiektu oświatowego w tej części miasta.

Jak zaznacza prezydent podejmując decyzję o budowie szkoły miasto wyszło naprzeciw potrzebom mieszkańców tej dynamicznie rozwijającej się dzielnicy i jak widać po liczbie dzieci, które rozpoczną tu naukę, była to decyzja jak najbardziej słuszna. 

- Cieszę się bardzo, że oddajemy do użytkowania nowoczesny obiekt, który dzięki swojej funkcjonalności będzie pełnił rolę nie tylko edukacyjną, ale stanie się również ważnym elementem budowania lokalnego społeczeństwa obywatelskiego. Życzę uczniom, kadrze nauczycielskiej, wszystkim pracownikom oraz dyrekcji samych sukcesów w nowym roku szkolnym

W roku szkolnym 2020/2021 w szkole podstawowej utworzono 24 oddziały z 553 uczniami, w tym 8 równoległych klas pierwszych (183 uczniów). Uczniowie będą się uczyć także w pięciu klasach II (120 uczniów), trzech oddziałach klas III (65 uczniów), trzech klasach IV (68 uczniów), jednym oddziale klasy V (24 uczniów), trzech oddziałach klasy VI (72 uczniów) i jednej klasie VII (25 uczniów).

Do Przedszkola nr 88 (w strukturze Zespołu Szkół nr 13) zostało zapisanych 300 przedszkolaków, z czego 150 dzieci będzie objętych opieką w obiekcie przy ul. Berylowej, a 150 w budynku przy ul. Onyksowej. Obiekt przy ul. Berylowej posiada nowoczesną salę gimnastyczną z widownią na 337 miejsc, salę widowiskową na 310 osób oraz nowoczesny trakt żywieniowy umożliwiający przygotowanie 1300 posiłków, w tym 900 obiadów dziennie.

Czterokondygnacyjny budynek szkoły o całkowitej powierzchni użytkowej ok. 14 tys. mkw stanowi wielokolorową, kilkusegmentową bryłę. Na poziomie -1 znajduje się zaplecze sportowe obiektu z nowoczesną salą gimnastyczną wyposażoną w trybuny, salą fitness i siłownią, a także szatnie i zaplecze magazynowe. Poziom 0 to część przedszkolna obiektu z salami zajęć, pokojem nauczycielskim i gabinetem logopedycznym. Na parterze znajdują się także: biblioteka, czytelnia i widownia oraz zespół jadalno-kuchenny wyposażony w najwyższym standardzie. Poziom I i II to przede wszystkim sale dydaktyczne, ale także zaplecze administracyjne szkoły oraz przestronna sala konferencyjna. Cały obiekt jest klimatyzowany oraz objęty jednolitym systemem nagłośnienia.

Łączna wartość inwestycji wyniosła ok. 70 mln zł, na zakup wyposażenia przeznaczono ok. 7 mln zł, z tego na zakup sprzętu komputerowego 1,3 mln zł. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama