Nowy numer 48/2020 Archiwum

Poznać Boga i samego siebie

Już za miesiąc, także w naszej archidiecezji, rozpoczną się wyjątkowe spotkania. Będzie mógł wziąć w nich udział każdy, kto chce pogłębić swoją wiarę.

Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO) to szansa na pogłębienie i odnowienie osobistej relacji z Bogiem. Przygotowują je członkowie Odnowy w Duchu Świętym. W tym roku rekolekcje po raz pierwszy odbędą się także przez internet. − Znam wiele osób, które dzielą swoje życie na czas przed i po REO − mówi ks. Artur Potrapeluk, ogólnopolski koordynator Odnowy.

− Są to rekolekcje, które bardzo mocno oddziałują na naszą relację z Bogiem. W tym roku, z powodu zagrożenia wirusem COVID-19, w wielu wspólnotach w Polsce REO przebiega dwutorowo. Po pierwsze, jak dotychczas, przy parafiach w salkach i w kościołach podczas spotkań na żywo. Po drugie – równolegle w formie internetowej. Ksiądz Artur podkreśla, że zapotrzebowanie na tego rodzaju formację jest wyjątkowo duże.

− Niedawno prowadziliśmy Internetowe Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego, na które zapisało się oficjalnie 3,5 tys. osób, ale statystyki pokazywały, że w każdym tygodniu z rekolekcji korzystało 7 tys. osób przy 50 tys. wyświetleń tygodniowo. Kilka diecezji zgłosiło, że po tych rekolekcjach wielu ludzi pytało o możliwość dalszej formacji już fizycznie, we wspólnocie. Największym zainteresowaniem cieszyły się metropolie, gdzie zapracowani i zabiegani na co dzień ludzie w dogodnej dla siebie chwili słuchali konferencji i spotykali się w grupach dzielenia przez internet w umówionym czasie. Wiadomo już, że w diecezji warszawsko-praskiej Odnowa zgłosiła 200 animatorów, którzy zajmą się grupą dwóch tysięcy uczestników rekolekcji.

− Kończymy rozmowy z koordynatorami odnowy diecezji płockiej i wrocławskiej. Już za chwilę uruchomimy zapisy dla chętnych z naszej lubelskiej archidiecezji. Większość diecezji planuje uwieńczyć eREO modlitwą z prośbą o wylanie Ducha Świętego w katedrach. Udział w wydarzeniu, które potrwa od 3 października do 4 grudnia, jest bezpłatny. Żeby móc uczestniczyć w rekolekcjach, trzeba jedynie zadeklarować chęć poprzez logowanie na stronie www.odnowa.org. Każdy uczestnik otrzyma bezpłatne materiały elektroniczne lub będzie mógł korzystać ze specjalnego podręcznika „Tajemnica wiary”. − Ten podręcznik przygotowany jest dla osób, które po raz pierwszy stykają się z tego typu rekolekcjami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama