Nowy numer 23/2021 Archiwum

Wirtualne dni nauki

Zamiast tradycyjnych spotkań w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki w tym roku czeka nas wirtualny świat, w tworzenie którego zaangażowały się wszystkie państwowe wyższe uczelnie w Lublinie. Wydarzenie nosi nazwę "Lubelskie wirtualne dni nauki".

Ze względu na obecną sytuacje epidemiczną niemożliwe stało się zorganizowanie tradycyjnego Festiwalu Nauki, który we wrześniu przyciągał nie tylko obecnych i przyszłych studentów, ale i wielu uczniów szkół różnych poziomów, a także całe rodziny.

Lubelskie uczelnie wraz z Urzędem Miasta Lublin postanowiły w zamian zaoferować "wirtualne dni nauki".

Wydarzenie transmitowane będzie online na portalu Lubelskiego Uniwersytetu Inspiracji od 22 do 24 września. Dzięki wirtualnej formie uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć transmisję na żywo całego programu bez wychodzenia z domu.

- Każdy dzień ma swój charakter i program przygotowany przez każdą uczelnię - mówi prof. Radosław Dobrowolski rektor UMCS. - Pierwszego dnia będzie to prezentacja uczelni, nowości, jakie proponuje, ciekawych badań prowadzonych przez pracowników, a także okazja do pokazania wydarzeń kulturalnych i artystycznych, jakich w Lublinie na każdej z uczelni nie brakuje. Niech będzie to zachętą do włączenia się w transmisje online i zobaczenie tego, czego na co dzień może nie widać - opowiada.

Dzień drugi jest głównie anglojęzyczny i w całości poświęcony koronawirusowi oraz badaniom z nim związanym. - To nie tylko badania ściśle medyczne, ale i społeczne, które pokazują, jaki wpływ wirus ma na nasze życie, także to duchowe, funkcjonowanie w społeczeństwie i postrzeganie świata. Jedną z ciekawostek będzie film pokazujący od podszewki klinikę chorób zakaźnych - zachęcają organizatorzy.

Dzień trzeci będzie rodzajem wirtualnych drzwi otwartych przygotowanych przez każdą z uczelni. - Tego dnia możliwe będą czaty z pracownikami i studentami, co umożliwi nie tylko poznanie przygotowanych projektów, ale i zadawanie pytań. Do uczestnictwa tego dnia zaproszeni są szczególnie młodzi ludzie, którzy zastanawiają się nad wyborem studiów i uczelni - podkreśla prof. Dobrowolski.

Żeby wziąć udział w wydarzeniu, nie trzeba wcześniej się zapisywać. Transmisje będą dostępne dla każdego na stronie Lubelskiego Uniwersytetu Inspiracji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama