Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Carnaval Sztukmistrzów w tym roku biletowany

Pandemia nie przeszkodzi organizatorom największego show cyrkowego w realizacji 11. festiwalu mistrzów sztuki cyrkowej. Będzie jednak nieco inaczej.

Inaczej nie znaczy gorzej. Najważniejsze, że Carnaval Sztukmistrzów znów zawita do Lublina.

- W obliczu nowych warunków, jako twórcy i organizatorzy największego festiwalu sztuki nowego cyrku w Polsce, postanowiliśmy skupić się na tym, co stanowi jedną z głównych misji festiwalu od początku jego istnienia, czyli aktywnym wspieraniu polskich artystów zajmujących się cyrkiem współczesnym - informują organizatorzy wydarzenia. 

W związku z tym, 11. edycja festiwalu zatytułowana “Incydent Polski” która odbędzie się 17-20 września, poświęcona będzie polskim premierowym występom cyrkowo-teatralnym. - Nazwa odnosi się do nagłej i niespodziewanej sytuacji, w której się znaleźliśmy - tłumaczą brak zagranicznych artystów organizatorzy międzynarodowego festiwalu. - Ale jest też początkiem poszukiwań jakości polskiej sceny współczesnego cyrku. Wierzymy, że pojedynczy incydent przerodzi się w regularne forum prezentacji polskich współczesnych spektakli cyrkowych. Mamy nadzieję, że kryzys jest też szansą i przyczyni się do intensywnego rozwoju branży, owocując wieloma dobrymi spektaklami, które w kolejnych sezonach ruszą w Polskę i świat. 

Niestety reżimy sanitarne wykluczają  pełną otwartość wydarzeń karnawałowych. - Jesteśmy zmuszeni do wprowadzenia limitu liczby publiczności i organizacji widowni na wzór teatralny - tłumaczą organizatorzy. - Z tego względu wszystkie spektakle Carnavalu będą biletowane. Na koncerty oraz pokazy Busker Show obowiązywać będzie rejestracja poprzez formularz internetowy na stronie Carnavalu Sztukmistrzów. Przed wejściem na teren wydarzeń uczestnikom mierzona będzie temperatura - precyzują.

Sceny plenerowe festiwalu zlokalizowane będą w czterech miejscach: Błonia pod zamkiem, plac Dominikański, patio Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 7, oraz Browar "Perła".

Ci, którym nie uda się obejrzeć pokazów na żywo, od 21 września będą mogli to zrobić online. Szczegółowy program oraz informacje o rejestracji i zakupie biletów  dostępne na stronie internetowej Carnavalu Sztukmistrzów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy