Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Nowy rektor o przyszłości KUL

Podczas konferencji prasowej w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie ks. prof. Mirosław Kalinowski mówił o przyszłości i perspektywach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Katolicki Uniwersytet Lubelski ma nowe władze. Od 1 września obowiązki przejął nowy rektor ks. prof. Mirosław Kalinowski. Podczas spotkania w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie 9 września mówił o przyszłości uczelni.

Rektor zwrócił uwagę, że jednym z wyzwań uniwersytetu jest wzmocnienie misji, która wyraża się w dewizie: "Deo et Patriae", czyli położenie fundamentu wartości duchowych, na których uczelnia buduje i opiera badania naukowe, kształcenie studentów, funkcjonowanie administracji i działania wspierające integrację wspólnoty uniwersyteckiej.

– Moja strategia to pokazanie, że katolickość to nowoczesność – podkreślił ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Podczas konferencji sekretarz generalny KEP bp Artur Miziński przypomniał, że Katolicki Uniwersytet Lubelski daje wciąż wartościowych, cennych ludzi, którzy mają wkład nie tylko w życie Kościoła w Polsce, ale i w życie społeczne, polityczne, artystyczne oraz religijne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama