Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Wacław Czakon zaprasza do udziału w Szkole św. Mikołaja

Przed nami kolejna edycja wyjątkowej szkoły, do której mogą uczęszczać tylko dorośli - rodzice i wychowawcy.

Kształtowanie dziecięcego charakteru, pozytywna dyscyplina, budowanie motywacji. To przedmioty, jakich nauczą się rodzice i wychowawcy w Szkole św. Mikołaja.

- Zapraszamy do szkoły, której program powstał w konsekwencji wielu lat współpracy parafii św. Mikołaja z Akademią Młodzieżową, działającą w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo - informuje prezes fundacji Wacław Czakon. - Na podstawie Pisma Świętego został opracowany unikalny program szkoleniowy dla rodziców, wychowawców oraz wszystkich, którzy chcą nimi zostać - dodaje.

Szkoła św. Mikołaja to, jak informuje proboszcz parafii ks. Piotr Kawałko, szkoła wychowania, budowania dobrych relacji, kształtowania charakteru, w której uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności niezbędne do skutecznej realizacji wychowania w rodzinie, w szkole, pracy z grupą i drugim człowiekiem.

Uczniowie Szkoły św. Mikołaja, której druga edycja rusza już 25 września, będą się uczyć m.in. jak nawiązywać prawidłowe relacje. - Podstawą wychowania i jakiejkolwiek pracy z człowiekiem jest relacja, jest towarzyszenie - zaznacza W. Czakon. -  Pan Jezus trzy lata spędzał z uczniami, wszystko z nimi robił. Będziemy się starali przekazać takie treści, jak komunikacja, sztuka prawdziwej rozmowy, rozumienie młodego człowieka, rozwiązywanie konfliktów - zapowiada.

W programie zaplanowano także 8 godzin zajęć związanych z inspirowaniem rozwoju dzieci i autentycznym przywództwem. - Bo prawdziwy wychowawca jest w jakimś sensie przywódcą, pomaga odkryć drogę - tłumaczy prezes fundacji. - Pan Jezus dawał przykłady i stawiał pytania. Wśród przekazywanych treści nie zabraknie informacji związanych z budowaniem autorytetu, pozytywną dyscypliną czy budowaniem motywacji - dodaje.

Ważnym punktem, na który zostanie położony nacisk w szkole, będzie kształtowanie charakteru. - Wychowanie polega właśnie na kształtowaniu charakteru, czyli takim przygotowaniu młodego człowieka, żeby potrafił żyć w zgodzie ze sobą i z innymi - przekonuje W. Czakon. - Chcemy przekazywać wiedzę, w jaki sposób rodzice i wychowawcy mogą uczyć swoich podopiecznych zaangażowania w życie społeczne, troski o innych i o dobro wspólne, wytrwałości i pracowitości oraz pokonywania swoich słabości - mówi.

Ostatnim tematem, który zostanie poruszony i zajmie 8 godzin zajęć, będzie skuteczne działanie. 

Cały kurs to 40 godzin zajęć, które będą odbywać się w piątek i w sobotę oraz w czasie jednego wyjazdowego spotkania (piątek i sobota). Spotkania w Lublinie zaplanowano przy parafii św. Mikołaja, a spotkanie wyjazdowe w Centrum Dobrego Wychowania koło Lublina. Kurs jest bezpłatny. Zapisy na stronie internetowej: Szkoła św. Mikołaja

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama