Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Na dwóch kółkach po zdrowie

Parafia Świętej Rodziny w Chełmie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w rowerowych wyścigach.

19 września na placu przy kościele pw. Świętej Rodziny w Chełmie rozpoczną się zawody z cyklu "II Szkolna Liga Rowerowa ze św. Janem Pawłem II".

Będzie to pierwszy z dwóch wyścigów organizowanych dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży. Następny wyścig zaplanowano na 17 października na terenie przy zalewie Żółtańce k. Chełma. 

- Chodzi o to, by popularyzować wśród dzieci i młodzieży kolarstwo i turystykę rowerową w Polsce - mówi ks. Karol Mazur, współorganizator wydarzenia i pasjonat kolarstwa. - Chcemy też propagować zdrowy styl życia, aktywny wypoczynek oraz kontynuować nowe trendy w organizacji imprez rowerowych w Polsce.

Uczestnicy wyścigów będą mieli okazję zapoznać się też z historią życia św. Jana Pawła II.

Organizatorami ligi są: parafia pw. Świętej Rodziny w Chełmie, Azart Peleton Grupa Rowerowa, sklep rowerowy Peleton

Aby uczestniczyć w zawodach należy mieć sprawny rower, kask oraz wypełnić formularz internetowy: Szkolna Liga Rowerowa.

Każdy z zawodników będzie przydzielony do odpowiedniej grupy wiekowej. Najlepsi w swoich grupach otrzymają medale za zajęcie 1., 2. i 3. miejsca, pozostali zostaną nagrodzeni medalami za uczestnictwo. Rywalizacja przebiegać będzie po odpowiednio wyznaczonych trasach. Dla przedszkolaków będą do przejechania krótkie odcinki, dla starszych będą do pokonania pętle, których liczba będzie różna, w zależności od danej grupy wiekowej. Dokładny program zawodów można znaleźć na Facebooku organizatorów w zakładce "wydarzenia". 

"II Szkolna Liga Rowerowa ze św. Janem Pawłem II" jest dofinansowana z pieniędzy województwa lubelskiego. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama