Nowy numer 43/2020 Archiwum

KUL otwiera nowy kierunek studiów we współpracy z zagraniczną uczelnią

Uniwersytet otrzymał zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na utworzenie wspólnych z uczelnią w Sarajewie studiów II stopnia na kierunku bioanalitycal technologies.

Nowy kierunek został przygotowany w ramach projektu KATAMARAN Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Studia będą prowadzone wspólnie z International University of Sarajevo.

Na kierunku zostanie przygotowanych łącznie 20 miejsc, po połowie w Polsce i w Bośni i Hercegowinie. Studenci KUL będą kształcić się co najmniej jeden semestr w Sarajewie, a do Lublina na zajęcia na KUL przyjeżdżać będą ich rówieśnicy z Sarajewa. Absolwenci kierunku otrzymają dyplomy obu uniwersytetów. 

Dzięki współpracy obu uczelni opracowana została atrakcyjna oferta dla młodych ludzi. KUL wnosi do wspólnego projektu nowoczesne laboratoria, a uniwersytet z Sarajewa m.in. rozwiązania z obszaru  machine learning i design thinking.

- Znaczna część zajęć będzie prowadzona przez praktyków z długoletnim doświadczeniem, a atutem nowego kierunku będzie duża ilość zajęć praktycznych realizowanych m.in. w przedsiębiorstwach z branży farmaceutycznej czy biomedycznej, które będą mogły odbywać się również za granicą, m.in. w Bośni i Hercegowinie” - mówi dr Radosław Mencfel z Instytutu Nauk Biologicznych KUL.

Studia będą prowadzone w języku angielskim i rozpoczną się w październiku 2021 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama