Nowy numer 47/2020 Archiwum

Duchowe SPA

Towarzyszą w odkrywaniu kobiecej tożsamości, pokazują, jak z Bożej perspektywy spojrzeć na swoje życie i powołanie, zachęcają, by Bogu zadawać pytania.

Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji na różne sposoby stara się wychodzić z Ewangelią do współczesnego człowieka. – Od pewnego czasu bardzo mocno Bóg kładł nam na serce formację stanową kobiet – mówi Marta Mendrek, wicedyrektor PSNE. – Jest to wielkie pragnienie, aby towarzyszyć innym kobietom w odkrywaniu swojej kobiecej tożsamości. Na co dzień telewizja, kolorowe gazety i internet mówią, jak mamy żyć, jak się ubierać, jak się zachowywać, tymczasem my chcemy przyjść do źródła, spojrzeć z Bożej perspektywy na swoje życie, na powołanie kobiety i zapytać Boga: jaką kobietą Ty, Boże, chcesz, abym była? To jest prawdziwy przełom w historii naszego życia, by pozwolić Bogu, by On wydobył z nas pierwotne piękno, które jest w każdej z nas.

Elementarz kobiecości

Od roku Pallotyńska Szkoła Nowej Ewangelizacji prowadzi zarówno w Lublinie, jak i kilku innych miastach w Polsce kurs Maria Magdalena. – To weekendowe rekolekcje dla kobiet w każdym wieku, każdym powołaniu stanowym, niezależnie, czy jest się we wspólnocie, blisko Boga, czy jest się osobą poszukującą, czy też pogubioną. Warunek jest jeden, aby uczestniczyć w nich, trzeba po prostu być kobietą – to wystarczy – wyjaśniają organizatorzy kursu.

Wiele z kobiet, które uczestniczyły w tych rekolekcjach, mówi, że jest to duchowe SPA kobiety. – Dla mnie jest to elementarz kobiecości – fundamentalne treści, które każda z nas powinna usłyszeć, a przede wszystkim przeżyć – stwierdza M. Mendrek.

Terminów rekolekcji przybywa, bo też zainteresowanie kursem jest niezwykłe. – Ten kurs wlał w moje serce pokój i przekonanie, że jak patrzy na mnie Bóg Stwórca, jest moim powołaniem – mówi dobiegająca pięćdziesiątki Ewa. – Być kobietą to być darem dla innych, ale tylko tak, jak zamierzył Pan, nie tak jak widzą to moi znajomi i świat. To służba z miłością i modlitwą w wypełnianiu swojego powołania jako żony, matki, pracownika, siostry, koleżanki i przyjaciółki. Swoją Bożą kobiecością mam wpływ na innych. Te rekolekcje pozwalają nam, jako kobietom, odkryć swoją tożsamość w Bogu, piękno serca, które jest w każdej z nas, rozpocząć nowy styl życia i cieszyć się każdym dniem, a także z miłością i radością wypełniać swoje obowiązki jako mama, żona, córka, pracownica… a w tym wszystkim czuć się spełniona – mówi pani Ewa.

W Lublinie takie rekolekcje prowadzone są raz w miesiącu w Pallotyńskim Centrum Formacji przy kościele Wieczerzy Pańskiej. Zapisy na rekolekcje na stronie internetowe www.snepallotyni.pl.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama