Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Poruszające słowa chorego na COVID-19 proboszcza

Ks. Józef Hałabis, proboszcz z parafii w Księżomierzy od kilku dni w poważnym stanie przebywa w szpitalu. Za kapłana modli się wielu ludzi. Chory opublikował na Facebooku wzruszające słowa.

Ksiądz Józef Hałabis walczy z koronawirusem. Przez wiele dni jego stan był poważny. Za swego duszpasterza modliło się wielu ludzi. Wdzięczny kapłan umieścił na parafialnym profilu poruszający wpis:

"Kochani parafianie, mogę już pisać, bo mam więcej siły. Dziękuję za waszą modlitwę i wiarę. To co przeżyłem to 5 dni byłem na granicy życia i śmierci i ta suchość cały czas i duszenie się. Covid straszny.
Nawet pisałem koło północy testament i czułem ostatnie tchnienia. Ok 12 kg schudłem. 2 osoby kolo mnie zmarły na OIOM. To doświadczenie trudne. Lecz wasza modlitwa, post, Msze święte i Nasza Pani Księżomierska pomogli. Będę wg lekarzy koło 6 dni i wracam, aby leczyć płuca. Uczestniczę w smutkach pogrzebów i radości ślubu. Msze święte nadrobimy. Błogosławię w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Wasz Proboszcz".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy