Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Pomoc dla seniora. Akcja Caritas

Od wielu miesięcy Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi akcję #pomocdlaseniora, podczas której wolontariusze Caritas pomagają podopiecznym w robieniu codziennych zakupów, ale nie tylko taka pomoc jest potrzebna.

Znaczący wzrost zachorowań na COVID-19 i wprowadzenie stref czerwonych na terenie naszej archidiecezji to sygnał do jeszcze większej troski o seniorów, osoby niepełnosprawne i chore.

Od wielu miesięcy Caritas Archidiecezji Lubelskiej prowadzi akcję #pomocdlaseniora, podczas której wolontariusze Caritas (ok. 50 osób) pomagają podopiecznym w robieniu codziennych zakupów, bez konieczności wychodzenia przez nich z domu (zakupy są im dostarczane pod drzwi). Jednak od wielu dni można zaobserwować wzmożone zapotrzebowanie nie tylko na pomoc w robieniu zakupów, ale także na bezpłatną pomoc żywnościową.

- Z powodu panującej pandemii podczas minionej zbiórki “Tak. Pomagam!” zebraliśmy blisko dziesięciokrotnie mniej darów niż w latach poprzednich, a skala zapotrzebowania na pomoc w postaci paczek żywnościowych z dnia na dzień wzrasta. Zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc w ich zakupie. Szacujemy, że koszt jednej paczki wynosi ok. 40 zł - podkreśla dyrektor lubelskiej Caritas

Caritas Archidiecezji Lubelskiej gorąco apeluje o wsparcie akcji:

Środki finansowe można wpłacać bezpośrednio na konto lub za pomocą płatności online. Numer konta i dane do przelewu można znaleźć TUTAJ.

Artykuł spożywcze (olej, ryż, mąka, cukier, makaron, różnego rodzaju konserwy, przetwory, dżemy i inne produkty o przedłużonym terminie ważności) można przekazać też do siedziby Caritas przy Al. Unii Lubelskiej 15 w Lublinie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy