Nowy numer 48/2020 Archiwum

Matka Boża Chełmska w każdym domu

Do zawierzenia się Matce Bożej Chełmskiej w internetowej peregrynacji ikony zachęca proboszcz parafii NNMP w Chełmie ks. Andrzej Sternik.

W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie województwa, trwająca od 26 lipca br. peregrynacja kopii cudownej ikony Matki Bożej Chełmskiej została wstrzymana.

Jednak, jak przekonuje proboszcz i kustosz maryjnego sanktuarium w Chełmie ks. Andrzej Sternik, serce Matki zawsze jest przy dzieciach i peregrynacja może trwać nadal, jedynie w zmienionej formie. 

- Mam ogromne pragnienie i ogromną potrzebę, by ta peregrynacja dalej trwała. Z serca matczynego do serca każdego człowieka - mówi ks. Andrzej.

Zachęca jednocześnie każdego do uczynienia duchowej pielgrzymki do chełmskiego sanktuarium.

Byś spojrzał Matce Bożej w oczy, byś modlitwą, która znajduje się pod obrazem oddał siebie, swoja rodzinę, bliskich.  Byś zawierzył się Maryi, bo Ona zawsze jest przy Tobie, zawsze poprowadzi Cię do Jezusa. W indywidualnym nawiedzeniu przychodzi do Ciebie. 

Modlitwa zawierzenia Matce Bożej Chełmskiej

Dziewico Niepokalana, Matko Zbawiciela i Matko nasza, któraś od wieków na siedzibę swoją świątynię na Górze Chełmskiej obrała, wysłuchaj mego wołania i wzmocnij w mojej duszy wiarę świętą. Ty, Panno Można, która starłaś głowę szatana, racz pokonać i oddalić ode mnie wszelkie przeszkody i trudności, na jakie dzisiaj napotykam, bym żyjąc w niezachwianej wierze tu na ziemi, mogła/mógł wiecznie z Tobą oglądać chwałę Syna Twego w niebie. Amen.

Modlitwa zawierzenia chorego Matce Bożej Chełmskiej

Najświętsza Maryjo Panno Chełmska, cierpiący i chorzy za Twoją przyczyną koją swój ból i choroby leczą. Przeto Lekarką i Uzdrowieniem Chorych Ciebie nazywają. Z wiarą i ufnością na Twoje Oblicze spoglądam i ja, którego ciężka niemoc i choroba dotyka. Wyciągnij macierzyńska dłoń Swoją, złagodź cierpienia i wróć co rychlej drogocenne zdrowie moje. Pragnę bowiem resztką życia swego opowiadać zmiłowanie Pańskie i dobrotliwość Twoją ku zbudowaniu bliźnich i ku chwale Odwiecznego lekarza Jezusa Chrystusa, Syna Twego. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama