Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

We Wszystkich Świętych modlitwa w domu czy na cmentarzu?

Rzecznik archidiecezji lubelskiej wyjaśnia, jak wierni powinni zachować się w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych.

Rzecznik archidiecezji lubelskiej, ks. dr Adam Jaszcz, na antenie Radia Lublin wyjaśnił, w jaki sposób wierzący powinni postępować w uroczystość Wszystkich Świętych w związku z rosnącą liczbą zachorowań na Covid-19, a więc także koniecznością zachowania zasad szczególnego bezpieczeństwa oraz higieny. Podkreślił, że cmentarz można odwiedzić przez wszystkie dni oktawy, aż do 8 dnia listopada, a dla zmarłych najważniejsza jest nasza modlitwa. Zwrócił uwagę, że nie należy wystawiać Boga na próbę swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem.

We Wszystkich Świętych modlitwa w domu czy na cmentarzu?   ks. Adam Jaszcz/ Twitter

„Pamiętajmy, że to tradycja, tylko i aż tradycja, która w czasie epidemii musi zejść na drugi plan. Zachowanie racjonalne, bezpieczne, niewystawianie Pana Boga na próbę postępowaniem wbrew zdrowemu rozsądkowi nie jest brakiem wiary w Jego opatrzność. Zmarłym pomagamy przede wszystkim naszą modlitwą, ofiarowaną za nich Mszą Świętą, przyjętą w ich intencji Komunią Świętą, wypominkami, modlitwą różańcową za zmarłych, którą też możemy odmówić w domu. Zachęcamy też do odwiedzania cmentarzy w całej oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, czyli od 1 do 8 listopada. Nawiedzając pobożnie cmentarz i modląc się za zmarłych można uzyskać odpust zupełny” - powiedział na antenie Radia Lublin ks. Jaszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy