Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ks. Jaszcz: Profanowanie kościołów nie jest dla nas dopuszczalną formą protestów, to zwykłe barbarzyństwo i chuligaństwo

Rzecznik archidiecezji lubelskiej komentuje protesty, także na Lubelszczyźnie, spowodowane orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego.

Ks. dr Adam Jaszcz na antenie Radia Plus powiedział: „Kościół od samego początku głosi nienaruszalność życia od samego początku do naturalnej śmierci. Nie zmieniło się to przez dwa tysiące lat pod wpływem rożnych antykościelnych ideologii. Nie zmieni się to również dzisiaj. Kościół ma prawo głosić Ewangelię życia. Stanowienie prawa jest jednak zadaniem polityków i nie chcemy w to ingerować. Każdy ma prawo do protestowania w społeczeństwie demokratycznym jeśli jego zachowanie nie zagraża bezpieczeństwu innych, nie rani ich uczuć religijnych ani nie obraża. Profanowanie kościołów nie jest dla nas dopuszczalną formą protestów, to zwykłe barbarzyństwo i chuligaństwo. Kościół w Polsce ustami przewodniczącego Episkopatu zachęca do dialogu na temat sposobów ochrony prawa do życia oraz praw kobiet. Prosimy wszystkich o nieeskalowanie napięć w poczuciu odpowiedzialności za spokój społeczny. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w obronie życia, rodziców spodziewających się potomstwa a także o nawrócenie tych, którzy stosują przemoc”.

Na stronie Radia Plus czytamy również, że na terenie archidiecezji lubelskiej odnotowano kilka przypadków naruszenia obiektów kościelnych. Dzięki interwencji policji protestujący nie wdarli się do katedry, by przeszkodzić w nabożeństwie.

Od kilku dni w Lublinie, w największych miastach regionu i w miastach całej Polski trwają protesty po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego "Planowanie rodziny, ochrona płodu ludzkiego i warunki dopuszczalności przerywania ciąży" 22 października 2020 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama